Árpád
3 °C
12 °C

Kajak-kenu ob: Kozmann duplázott 500 m-en

2011.07.15. 19:05

Az idén visszatért, olimpiai bronzérmes kenus Kozmann György egyesben és párosban is megnyerte az 500 m-es küzdelmeket a kajak-kenu országos bajnokság, egyben vb-válogató pénteki versenynapján, Szolnokon.

A paksi sportoló egyesben azt a Korisánszky Péter Dánielt utasította maga mögé, akivel később párosban diadalmaskodott.
A férfi kajakosoknál egyesben Dombvári Bence nyert fél kilométeren, de mivel ő 1000 m-en már vb-induló, az első válogatón győztes, ezúttal második Kugler Attiláé lesz ez a szám Szegeden. Párosban a Pintér Márk, Pauman Dániel Máté duó sikerével kivívta a pótválogató lehetőségét.
Azokban a számokban, amelyekben újabb fordulóra lesz szükség, vasárnap délelőtt 11 órától rendezik az úgynevezett "szétlövést".
Az ob csak az olimpiai műsorban nem szereplő férfi számokban válogató az augusztusi, szegedi világbajnokságra, a többi számban már megvan a csapat összetétele. Storcz Botond szövetségi kapitány kedden hirdeti ki a végleges vb-együttest.
Eredmények a szövetség honlapja alapján:
500 m:
férfiak:
---------
K-1:
1. Dombvári Bence (Domino Honvéd) 1:36.18 p
2. Kugler Attila (MTK) 1:36.92
3. Schenk Áron (MTK) 1:36.96
K-2:
1. Pintér Márk, Pauman Dániel Máté (MTK) 1:29.91
2. Kökény Roland, Dombi Rudolf (Esztergom, Építők Margitsziget) 1:30.41
3. Tóth Dávid, Kulifai Tamás (MTK) 1:30.72
K-4:
1. Péter Kristóf, Németh Balázs, Kovács Attila, Szomolányi Máté (Graboplast Győri VSE) 1:20.62
2. Hufnágel Tibor, Bán Kristóf Tamás, Somorácz Tamás, Dudás Miklós (BOMBA Angyalföldi VSE, Atomerőmű SE) 1:21.29
3. Pintér Márk, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Máthé Gábor (MTK) 1:22.60
C-1:
1. Kozmann György (Atomerőmű SE) 1:48.48
2. Korisánszky Péter Dániel (Csepel) 1:48.85
3. Korisánszky Dávid György (Csepel) 1:49.21
C-2:
1. Kozmann, Korisánszky P. D. 1:43.05
2. Vasbányai Henrik, Németh Szabolcs (BKV Előre, MTK) 1:43.53
3. Sáfrán Mátyás, Mike Róbert (KSI, MTK) 1:44.08
C-4:
1. Vajda Attila, Balázs Péter, Végh Attila, Sarudi Pál (EDF Démász-Szeged, BSE-ESMA, Szolnok) 1:37.29
2. Jakus Zoltán, Szabó Gergely Attila, Horváth Gergely, Kiss Tamás (Csepel) 1:38.69
3. Nagy Péter, Dóczé Ádám, Németh Gergő, Szabados Krisztián (Graboplast Győri VSE) 1:39.20

nők:
----
K-1:
1. Tóth Dzsenifer (MTK) 1:49.22
2. Benedek Dalma (MTK) 1:49.68
3. Kárász Anna (Dunaferr) 1:51.10
K-2:
1. Medveczky Erika, Sarudi Alíz (MTK) 1:41.98
2. Szabó Petra, Groholy Orsolya (Mezőgép, MTK) 1:42.41
3. Varga Györgyi, Bojtár Zsófia (Lágymányosi Spari) 1:49.98
K-4:
1. Medveczky Erika, Sarudi Alíz, Benedek, Groholy Orsolya (MTK)1:34.06
2. Csernák Edina, Csernák Petra Kárász, Horváth Alexandra (EDF Démász-Szeged, Dunferr) 1:34.60
3. Lucz Dóra, Nagy Flóra, Farkasdi Ramóna, Horváth Noémi (Dunakeszi, Csepel, Graboplast Győri VSE, KSI) 1:36.37
C-2:
1. Takács Kincső, Baravics Gyöngyvér (Graboplast Győri VSE, Csepel) 2:06.73
2. Lakner Zita, Groholy Diana (FTC, KSI) 2:11.23
3. Szabó Borbála, Várnai Brigitta (KSI, Mosonmagyaróvár) 2:20.59

Szombaton 15 órától a 200 és 5000 m-es, vasárnap 14:30-tól pedig az 1000 m-es döntőket rendezik az ob-n.