Orsolya
7 °C
19 °C

Kammerer duplázott 1000 méteren

2013.09.06. 19:08

Kammerer Zoltán két számban is nyerni tudott a Szolnokon zajló kajak-kenu országos bajnokság pénteki nyitónapján, amelyen az 1000 méteres versenyeket bonyolították le.

A Győr 35 éves, háromszoros olimpiai bajnok kajakosa előbb egyesben, majd vasasos társaival négyesben is diadalmaskodott az egy kilométeres távon.
A múlt heti, duisburgi világbajnokságon egyformán aranyérmes kenus Vajda Attila és a Vasbányai Henrik, Mike Róbert duó ezúttal az ob-n utasított mindenkit maga mögé, míg az olimpiai bajnok kajakos Dombi Rudolf most nem bajnoktársával, Kökény Rolanddal, hanem klubtársával, Gere Bálinttal nyert.
Szombaton az 500, a vasárnapi zárónapon pedig a 200 és 5000 méteres futamokat rendezik.  
Eredmények:
1000 m:
férfiak:
--------
K-1:
1. Kammerer Zoltán (Graboplast-Győr) 3:44.690 perc
2. Bozsik Gábor (EDF Démász-Szeged) 3:46.200
3. Tóth Dávid (Vasas) 3:46.560
K-2:
1. Dombi Rudolf, Gere Bálint (Építők) 3:22.190  
2. Kugler Attila, Schenk Áron (Vasas) 3:22.590
3. Noé Milán, Noé Bálint (Váci Hajó) 3:22.900  
K-4:
1. Kammerer, Tóth, Kulifai Tamás, Pauman Dániel (Graboplast-Győr, Vasas) 2:58.820  
2. Kökény Roland, Szalai Tamás, Dombi, Dombvári Bence (Esztergom, G4S-Honvéd, Építők) 3:00.350  
3. Kucsera Gábor, Kugler, Schenk, Pintér Márk (FTC, Vasas) 3:00.550  
C-1:
1. Vajda Attila (EDF Démász-Szeged) 4:03.860  
2. Vasbányai Henrik (KSI SE) 4:07.020
3. Mike Róbert (KSI SE) 4:08.020  
C-2:
1. Vasbányai, Mike 3:49.160  
2. Nagy Péter, Sarudi Pál (Graboplast-Győr, Építők) 3:50.290  
3. Varga Dávid, Vass András (Graboplast-Győr, Dunaferr) 3:51.370  
C-4:
1. Széles Gábor, Varga, Khaut Kristóf, Svajda Vajk (Graboplast-Győr) 3:32.110  
2. Kiss Tamás, Korisánszky Péter, Korisánszky Dávid, Jakus Zoltán (Csepel) 3:35.140
3. Pálfi Márió, Nagy Gergely, Schmidt Richárd, Szabó Kristóf (UTE) 3:35.860

nők:
----
K-1:
1. Szabó Gabriella (G4S-Honvéd) 4:15.560  
2. Horváth Alexandra (EDF Démász-Szeged) 4:18.230
3. Horváth Noémi (KSI SE) 4:19.180  
K-2:
1. Vad Ninetta, Bara Alexandra (KSI SE) 3:47.410  
2. Csay Renáta, Takács Tamara (Graboplast-Győr) 3:49.300  
3. Szabó Petra, Szilvásy Nóra (Mezőgép) 3:51.600  
K-4:
1. Horváth A., Kárász Anna, Seprényi Sára, Szeltner Ivett (EDF Démász-Szeged) 3:29.620  
2. Medveczky Erika, Szabó, Szilvásy, Katrinecz Rita (KDSE, Mezőgép, Szolnoki Sportcentrum) 3:30.320  
3. Bara, Horváth N., Váczai Enikő, Nagy Szimonetta (KSI SE) 3:32.590