8 magyar arany az ifi kajak-kenu vb-n

2015.07.26. 21:08 Módosítva: 2015.07.26. 21:14

Nyolc arany-, három ezüst- és két bronzérmet szereztek a magyar versenyzők a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokság vasárnapi döntőiben.

Az ifik között K-1 200 méteren Homonnai Luca és Kuli István szerzett világbajnoki címet, Homonnai ráadásul 500 méteren is diadalmaskodott, míg Racskó Fruzsina és Sólyom Dóra utóbbi távon nyerte meg a párosok versenyét. Az U23-as korosztályban Takács Kincső lett aranyérmes C-1-ben 200 és 500 méteren is, míg Bodonyi Dóra K-1 500-on nyert. A férfi párosok mezőnyében a Horváth Bence, Szomolányi Máté duó végzett az élen 200 méteren.

Az U23-as női kenupárosok versenyében Takács Kincső és Lakatos Zsanett ezüstérmet szerzett. A női kajakpárosok között Hagymási Réka és Hagymási Anita lett második, és ugyancsak ezüstérmes pozícióban zárt a Noé Bálint, Bogár Gábor, Ilyés Róbert és Koleszár Mátyás összetételű férfi kajaknégyes ebben a korcsoportban.

Az U23-as férfi kajak egyesek 200 méteres versengésében Birkás Balázs zárt harmadikként szerb és német riválisa mögött, a Kopasz Bálint, Mozgi Milán, Piller Kristóf és Györgyjakab Máté kajaknégyes pedig az olasz és fehérorosz egység után befutva szerezte meg a bronzérmet az 1000 méteres versenyben. (MTI)