Zsuzsanna

Simán nyert Douchev-Janics és Hajdu 200-on a kajak-kenu olimpiai válogatón

2016.05.13. 18:02

A női kajakosoknál Douchev-Janics Natasa, a férfi kenusoknál pedig Hajdu Jonatán nyerte a pénteki 200 méteres egyes versenyt a sportág első olimpiai válogatóján, Szegeden. Mindkét versenyző esélyesként indult döntőjében, írja az MTI.

Douchev-Janics szoros küzdelemben győzött, de végig uralta a futamot, és magabiztosan nyert. A második helyen a 21 éves, ifjúsági világbajnok Lucz Dóra végzett, így ebben a számban ők ketten utazhatnak majd a jövő hétvégi, duisburgi világkupára, amely a válogató második fordulója lesz számukra.

Az ugyancsak ifjúsági világbajnok Hajdu Jonatán rögtön a rajt után az élre állt, és végig vezetve lett első, bár majdnem meglepte őt a remekül hajrázó Nagy Péter, aki mindössze 18 századmásodperccel lemaradva lett második.

Az olimpián nem szereplő női C-1 200 méteres számban is most rendezték az első kört - amely az Európa-bajnokságra válogat -, ebben a versenyben a győriek kenusa, Lakatos Zsanett ért elsőként a célba.

A szerdától péntekig rendezett válogatón a 12 olimpiai számból 10-ben bonyolították le az első fordulót, a négyesek majd a második versenyen szállnak vízre. A második kört részben a jövő hét végén, a duisburgi világkupán, részben június 10-12-én rendezik, ez utóbbi viadal után válik majd teljessé a riói csapat.