Hella
10 °C
25 °C

Tótka Sándor triplázott 200 méteren

2016.07.16. 16:33

Tótka Sándor egyesben, párosban és négyesben is aranyérmet szerzett 200 méteren a szolnoki kajak-kenu országos bajnokság szombati zárónapján. Az UTE kajakosa párosban világbajnok társával, Molnár Péterrel lett első, míg négyesben Molnár mellett Birkás Balázs és Balaska Márk volt a csapattársa, írta az MTI.

A kenusoknál az olimpiára készülő Hajdu Jonatán nyert egyesben, párosban és négyesben pedig a győriek hajója bizonyult a leggyorsabbnak.

férfiak:

200 m:

K-1:

1. Tótka Sándor (UTE) 36.872 mp

2. Birkás Balázs (EDF Démász Szeged) 37.705

3. Molnár Péter (BHSE) 38.718

K-2:

1. Molnár, Tótka 33.132

2. Balaska Márk, Birkás (Váci Vasutas, EDF Démász Szeged) 33.259

3. Dombi Rudolf, Bán Kristóf (UTE, FTC) 34.266

K-4:

1. Molnár, Tótka, Balaska, Birkás 30.617

2. Kerék László, Szeiler Máté, Hájos Bálint, Varga Márk (FÉMALK BOMBA) 32.570

3. Kugler Attila, Rab Ábris, Fodróczi Vilmos, Csontos Zsolt (Vasas, FÉMALK BOMBA, Pécs) 33.677

C-1:

1. Hajdu Jonatán (Dunaferr) 42.730

2. Nagy Péter (Graboplast Győr) 42.984

3. Lantos Ádám (Graboplast Győr) 43.004

C-2:

1. Nagy, Lantos 42.555

2. Széles Gábor, Horváth Ákos (Graboplast Győr) 43.609

3. Balla Levente, Hajnal Jenő (Graboplast Győr) 43.689

C-4:

1. Széles, Nagy, Lantos, Varga Dávid (Graboplast Győr) 37.734

2. Kiss Tamás, Dóczé Ádám, Androkity Marcell, Jakus Zoltán (Csepeli KKE) 38.081

3. Vörös Balázs, Németh Szabolcs, Korisánszky Dávid, Ballér Tamás (KSI SE, Merkapt-Mekler ITSE) 38.141

5000 m:

K-1:

1. Noé Milán (BHSE) 21:37.340 p

2. Csontos Csaba (BHSE) 21:38.424

3. Györgyjakab Máté (UTE) 21:47.134

C-1:

1. Kiss 24:04.229

2. Androkity 24:05.856

3. Dóri Bence (UTE) 24:22.036

nők:

----

200 m:

K-1:

1. Lucz Dóra (UTE) 45.088

2. Hagymási Réka (BHSE) 45.561

3. Szabó Ágnes (KSI SE) 46.374

K-2:

1. Katrinecz Rita, Malcsiner Eszter (UTE) 40.166

2. Hagymási Anita, Hagymási R. (BHSE) 40.279

3. Csernák Edina, Jeszenszky Petra (Váci Vasutas, MAFC) 43.419

K-4:

1. Katrinecz, Szilágyi Anett, Malcsiner, Szabó Á. (UTE, KSI SE) 39.637

2. Czéllai-Vörös Zsófia, Bordács Blanka, Farkasdi Ramóna, Pető Réka (Graboplast Győr) 41.450

3. Fülöp Fanni, Fülöp Adriána, Törő Judit, Pintér Titanilla (City-Gas) 45.430

C-1:

1. Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győr) 53.126

2. Balla Virág (Graboplast Győr) 53.513

3. Lakatos Zsanett (Graboplast Győr) 53.806

5000 m:

K-1:

1. Csay Renáta (Graboplast Győr) 23:25.223 p

2. Horváth Noémi (BHSE) 23:25.496

3. Bara Alexandra (KSI SE) 23:39.263