Győzelem, néha remek játékkal

2003.12.06. 20:52
Szeszélyesen kezdett, de összakapta magát, és végül biztosan nyert Kína ellen a magyar női kézilabda válogatott.
A magyar női kézilabda válogatott szombat este 34-30-ra legyőzte Kínát a horvátországi világbajnokságon. A Csáktornyán rendezett találkozón az első félidőben még igen csapkodó volt a magyar lányok játéka, és a félidőben 14-14 volt az állás.

A szünetben viszont összekapta csapatát Mocsai Lajos szövetségi kapitány, és negyedórával a befejezés előtt sikerült ötgólós előnyt kiharcolniuk Görbiczéknek. Ebből a meccs végére négy gól meg is maradt, így 34-30-cal fejeződött be a találkozó.

Honfitársnőink közül talán Lovász játszott a legjobban, de dicséretet érdemel az egész csapat, különösen Ferling, Radulovics és Pálinger.

A győzelemnek köszönhetően a csoportból való továbblépéshez is közelebb került a válogatott, ha a szombat esti utolsó, Szlovénia-Dánia meccs az északiak győzelmét hozza, már egy fordulóval a csoportmeccsek vége előtt továbbjutnak a magyarok.

Magyarország-Kína 34-30 (14-14)

Csáktornya, 1700 néző: V: Pereira, Sedrez (brazilok)

Magyarország:

Pálinger - Lovász 6, Pigniczki 3, Radulovics 8/2, Ferling 7, Siti 2, Kirsner 3 cserék: Sugár (kapus), Bohus 1, Görbicz 1, Kulcsár 3

Kína:

Fan (Fan) - Szun (Sun) 6, Vang S. (Wang S.) 2/1, Zsaj (Zhai) 9/4, Liu (Liu) 1, Li V. (Li W.) 4, Vu (Wu) 6 cserék: Jü (Yu, kapus), Li P. (Li B.), Vang M. (Wang M.) 1, Lej (Lei) 1, Zsu (Zhu)

Hétméteresek: 2/2, illetve 5/5

Kiállítások: 8, illetve 8 perc