Románia-Magyarország 27-30

2003.12.09. 23:13
A horvátországi női kézilabda világbajnokság középdöntőjében, hullámzó mérkőzésen a vasárnapinál kissé tompább játékkal nyertek Radulovicsék Románia ellen. Mocsai Lajos csapata ezzel újabb lépést tett a vébé első öt helyének megszerzése, vagyis az olimpiai kvóta megszerzése érdekében.
A D-csoportban győztes Magyarország és a C-csoportban harmadik Románia találkozott a II-es középdöntő hatos első fordulójának harmadik meccsén. Mocsai Lajos óvatosan nyilatkozott a találkozó előtt az ifjúsági világbajnok csapatra épülő román együttesről. A szomszédjaink csoportjukból egy ponttal érkeztek a rijekai küzdelmekre, az ukránok elleni döntetlen mellett a norvégoktól vereséget szenvedtek.

Első félidő

A szinte éjszaka - negyed tízkor - kezdődő rijekai mérkőzés elején a románok voltak frissebbek, előbb 2-1-re, majd 4-2-re is vezettek. Majd a tizedik percben Pálinger hetest hárított, Bohus pedig betalált, így ismét egytalálatnyira, 6-5-re jött fel a magyar csapat. Egyenlíteni azonban nem sikerült, a románok tartották a kétgólos fórjukat. A kínaiak ellen fergeteges, a dánok ellen kissé halványabb Ferling villanásai is csak arra voltak elegendők, hogy a lépést tartsuk ellenfelükkel. (10-8)

Pályán volt a betegségből felépült Farkas Ágnes, nem játszott viszont Görbicz Anita. Húsz perc elteltével emberelőnybe kerültek Sitiék, és Radulovics hetest is lőhetett, így lett döntetlen. (11-11) A románok még egyszer visszavették a vezetést, azonban az újabb büntető és a Pigniczki labdájából meginduló Siti gólja révén már a mieink vezettek. (11-12) Javult a magyar csapat védekezése, Pálinger pedig ismét nagy formában védett, így már két, majd három gól volt az előnyünk. (12-15) Ezután azonban háromszor indították le Farkasékat a románok, és egy perc alatt elolvadt a fór. (15-15)

Pálinger hárításainak köszönhetően az utolsó percre ismét magyar vezetéssel érkeztek a csapatok, hetest értékesítettek azonban a románok, így döntetlennel zárult az első harminc perc. (16-16)

Nem történt fordulat

A folytatásban a mieink ismét a kedvezőbb arcukat mutatták, és többek között Ferling találataival újra két találattal húztak el. Pálinger folytatta remeklését, így Dobrinék nem tudtak felzárkózni. (18-20) Radulovics hetest rontott, majd emberelőnyben kaptunk gólt, de nálunk megint Ferling villant többször is, negyven perc elteltével ezzel már három találatra növeltük az előnyt. (19-22)

A második félidőben beálló Görbiczet kiállították, emberhátrányunkat pedig kihasználták a románok, így ismét nullára fogyott a kiszenvedett vezetést. (22-23) Ezután a vébé gólkirálynői címére törő Radulovics percei következtek, majd indításból először talált be a meccsen Kirsner, így négy góllal húzott el a Mocsai-csapat. (22-26) A mindig más játékos által "húzott" válogatottban Görbicz villant, így hat perccel a vége előtt biztos volt vezetésünk. (24-28)

A befejező szakaszban Lovászék ziccereket hibáztak, így három perccel a vége előtt Luca találata ismét szorossá tette a meccset. (26-28) Az 58. perc elején Radulovics vetett véget a gólinségnek (26-29), védekezésünk is jól működött, így az utolsó pillanatokban már nem volt komoly félnivalójuk Pálingeréknek. A végére azonban jutott még egy emberhátrány is a magyar válogatottnak. Lovászt ez sem zavarta, és indításból beállította a 30-27-es végeredményt.

Női kéziseink hullámzó, ideges mérkőzésen újabb lépést tettek az olimpiai részvétel felé; a középdöntőben négypontos Mocsai Lajos csapata, ami azt jelenti, hogy a szerdai, norvégok elleni ütközet előtt a második helyen áll a II-es csoportban. Ez a pozíció elődöntőt, vagyis biztos athéni kvótát jelentene Radulovicséknak.

Jegyzőkönyv
Magyarország-Románia 30-27 (16-16)
Fiume, 700 néző: V: Arnaldsson, Vidarsson (izlandiak)
Magyarország: Pálinger - Lovász 4, Pigniczki, Bohus 1, Görbicz 2, Ferling 9, Kirsner 1, cserék: Radulovics 9/4, Siti 1, Farkas 1, Kulcsár 2, Mehlmann
Románia: Barbu-Kerekes - Varzaru, Luca 4, Vartic 4, Bradeanu 3, Bese 3, Dobrin 5, cserék: Dinu (kapus), Gogirla 1, Senocico 5/4, Hobjila 1, Gisca 1, Elisei,
Hétméteresek: 5/4, illetve 5/4
Kiállítások: 8, illetve 10 perc
A csoport többi meccsén:
Norvégia-Németország 31-30 (18-18), Ukrajna-Szlovénia 26-25 (12-13)
A II. csoport állása: 1. Ukrajna 5 pont, 2. Magyarország 4 pont, 3. Norvégia 4 pont, 4. Szlovénia 2 pont, 5. Németország 2 pont, 6. Románia 1 pont

Eredmények az I. csoportban: Spanyolország-Ausztria 27-26 (19-14), Koreai Köztársaság-Franciaország 27-25 (15-10), Oroszország - Szerbia-Montenegró 27-31
A csoport állása: 1. Koreai Köztársaság 4 pont (93-87), 2. Spanyolország 4 (85-81), 3. Franciaország 4 (80-77), 4. Oroszország 4 (85-84), 5. Szerbia és Montenegró 2, 6. Ausztria 0