Bravúros magyar kézilabda-győzelmek

2004.10.23. 20:00
A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában szombaton a Pick Szeged a Barcelonát, a Fotex a Lemgót győzte le, így mindkét gárda vezeti a csoportját is.
A Pick Szeged hihetetlenül izgalmas mérkőzésen 22-21-re legyőzte a vendég FC Barcelonát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának rangadóján, a 3. fordulóban.

Lékóé volt az első dobás

A mérkőzésen a kezdődobást a klasszikus sakkvilágbajnoki fináléban alulmaradó Lékó Péter végezte el, ezt követően remekül, 3-0-ás rohammal indítottak a hazaiak, a katalánok első találatát a 6. percben a szegedi nevelésű Nagy László szerezte, aki pályafutása során hivatalos mérkőzésen most lépett először vendégként pályára régi otthonában. Később szoros lett a csata, majd negyedóra elteltével a Barcelona fordított, elhúzott három góllal, és őrizte előnyét.

A szegediek voltak a higgadtabbak

A második félidőt is jól indította a Tisza-parti gárda, és megint vezetett. Csakhogy a rivális is újított, s ettől kezdve felváltva volt egyik, illetve másik félnél az előny. A hajrá is izgalmasan alakult, de a hazaiak higgadtan játszottak, és végül nyertek, így továbbra is vezetik a csoportot.

Férfi BL, A-csoport, 3. forduló

Pick Szeged-FC Barcelona (spanyol) 22-21 (11-13)

A csoport másik mérkőzésén: Constanta (román)-Vardar Szkopje (macedón) 24-25 (14-15)

Az állás: 1. Pick Szeged 5 pont, 2. Szkopje 3, 3. FC Barcelona 2 (79-73), 4. Constanta 2 (77-79)

A Szeged jövő szombaton 16:45 órakor a Szkopjét fogadja.

Korábban: TBV Lemgo (német)-Fotex KC Veszprém 23-28 (13-14)

Az állás: 1. Fotex KCV 6 pont/3 mérkőzés, 2. Lemgo 4/3, 3. Sandefjord (norvég) 0/2 (48-63), 4. Granitas Kaunas (litván) 0/2 (52-74)

A Veszprém a következő fordulóban a norvég Sandefjord otthonában lép pályára jövő szombaton 15:45 órakor.