Zalán
19 °C

Kevés esélye maradt a Fotex Veszprémnek

2005.03.05. 19:00
Hétgólos vereséget szenvedett a spanyol Ciudad Real otthonában a Fotex Veszprém kézilabdacsapata, amelynek így minimálisra csökkentek az esélyei a legjobb négy közé jutásra a Bajnokok Ligájában. A 29-22 arányban győztes hazai csapatnál az exveszprémiek, Dzomba és Sterbik kiemelkedően játszottak.
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a lehető legnehezebb ellenfelet kapta a Fotex Veszprém: a spanyol Ciudad Real a világ leggazdagabb kéziklubjának számít. A párharc első találkozójának érdekessége volt, hogy két, az elmúlt években a veszprémieket erősítő játékos, Sterbik Árpád és Mirza Dzomba is a hazai csapatban szerepelt.

Négy góllal is vezetett a Fotex

A meccs nagyon jól kezdődött magyar szempontból: a Ciudad idegesen játszott, labdákat adott el, így előbb két góllal (1-3, aztán 2-4), majd még jobban is elhúztak Pásztorék. A Fotexben elsősorban az olimpiai és világbajnok kapus, Vlado Sola remekelt, de gyorsan három gólig jutott a beállós Gál Gyula. Tíz perc elteltével 6-2-re vezetett a magyar bajnok.

Perez újra a pályán

Dusebajev vezérletével kezdte meg a felzárkózást a hazai csapat, amely védekezést váltott. Hiába fogott ziccereket és hetest is Sola, támadásban megbénult a Fotex és egy kettős emberelőnyt kihasználva egyenlített a Ciudad (8-8).

A huszadik percben a vezetést is megszerezte a spanyol gárda, míg a vendégszurkolók annak örülhettek, hogy többhónapos kihagyás után újra pályára lépett Perez Carlos. A félidő további része a hazaiaké volt, háromgólosra hízott a Ciudad Real előnye, még úgy is, hogy a hajrában kicsit magára talált a Fotex. A szünetben 14-11-re vezetett a spanyol sztárcsapat.

Sterbik remekel, majd lesérül

A fordulás után az addig is szenzációsan játszó Sterbik Árpádnak gyakorlatilag képtelenség volt gólt lőni, így a hazaiak előnye tovább nőtt (18-13). A második félidő első tíz percében mindössze két gólra volt képes a Fotex (20-13), így félő volt, hogy ledolgozhatatlan hátrányba kerül a visszavágóra. A negyvenedik percben a Ciudadban megsérült Sterbik, akit ölben kellet levinni a pályáról, a világklasszis kapus a bal térdét fájlalta.

Talán emiatt, de a különbség már nem nőtt a két csapat között. Sőt, a hajrá kezdetén csak öt találattal vezetett a spanyol gárda, de a veszprémiek nem tudtak jobban felzárkózni. Az utolsó percben hetest is hibázott Lazarov (büntetőből egyszer sem sikerült betalálniuk a vendégeknek), míg a másik oldalon Dzomba betalált, 29-22, így a Ciudad tekintélyes, hétgólos előnyt szerzett a visszavágóra.

Kevés esély

A szombaton látottak alapján a Fotex egyetlen esélye a legjobb négy közé jutásra, ha a sajnálatos sérülést szerző Sterbik Árpád nem épül fel jövő szombatra.

Tavaszi hosszú hétvégék

Töltse az ünnepeket külföldön! London, Párizs, Róma városnézés, olasz hajóút.

Tervezi már nyaralását?

Segítünk! Válasszon célpontot nyárra útjaink közül! Tengerparti apartmanok előfoglalási kedvezménnyel!