Egy győzelemre a bajnoki címtől a Veszprém

2008.05.17. 23:53
Az MKB Veszprém 33-26-ra nyert a vendég Pick Szeged ellen a férfi kézilabda NB I. döntőjének harmadik mérkőzésén, így összesítésben 2-1-re vezet, és már csak egyetlen siker választja el a végső győzelemtől.

Remekül kezdett a Szeged, 6-2-re elhúzott. A friss KEK-győztes MKB Veszprém lassan pörgött fel, majd a 11. percben sikerült egyenlítenie, de akkor pillantokon belül 6-6. Időt kértek a vendégek, de nem tudták megállítani a lendületbe jött MKB-t.

A bajnoki címvédő Tisza-partiak nyolc percig nem vették be Peric kapuját, így nem volt meglepő, hogy a Veszprém - főleg Perez találatainak köszönhetően - ellépett, és már a szünetre jelentős előnyt szerzett (17-11). Érdekesség, hogy a Szeged a nyitó hét percben féltucat gólt lőtt, utána 23 perc alatt csak ötöt.

A második játékrész elején az ex-szegedi Eklemovics Nikola duplázott, és nőtt a különbség, már-már eldőlni látszott a csata (21-14).

Azonban négy gyors találattal válaszolt a Pick (21-18), s megcsillant előtte az egyenlítés lehetősége. A nagy rohanástól azonban kicsit elfáradt, ráadásul Osmajic piros lapot kapott harmadik büntetése miatt.

Ezt követően hamarosan ismét állandósult az 5-6 gólos különbség, a vendégek képtelenek voltak felzárkózni, így a végjáték nem hozott izgalmakat (33-26).