Kiütötték Madridban a Veszprémet

2011.10.15. 22:06
Két győzelem után súlyos vereséget szenvedett a Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában; Mocsai Lajos egy félidőn át jól játszó, ám utána leeresztő csapata a spanyol Atlético Madrid otthonában kapott ki 37-28-ra.

A Veszprém két győzelemmel hangolt a fontos meccsre, az Atlético – amely az elmúlt évtizedben Ciudad Real néven volt kiemelkedően sikeres – az előző fordulóban váratlanul pontot veszített a vendég orosz Csehovszki Medvegyi ellen.

Kapusbravúrokkal indult a meccs, a 7. percben Ilyés góljával először vezetett a magyar bajnok (2-3), és nemsokára 3-5 volt az állás. A két volt veszprémivel, Sterbikkel és Lazarovval felálló madridiak sorozatban háromszor voltak eredményesek, ráadásul Terzic kiállítása alatt tovább nőtt a különbség.

Amikor Perezt is kiküldték, 12-9-nél Mocsai Lajos vezetőedző időt kért, ezután Vujin duplájával sikerült felzárkózni, ám Lazarov értékesített büntetőjével zárult a félidő.

Sulic kapuvasa és Ilyéssel történt együttes kiállítása nyomán az Atlético 21-16-ra megugrott, a vendégek hat perc után voltak ismét eredményesek, aztán Vujin fölé vágott egy büntetőt. Fokozatosan nőtt a madridiak előnye, és negyedórával a vége előtt, 28-20-nál Mocsai időt kért. Csapata nem kerülte el végzetét, és pillanatok alatt kétszámjegyű lett a különbség (31-21).

Guardiola és Parrondo kiállításával megtört a madridiak lendülete, ám biztos vezetésüket még a sorozatban bekapott három gól sem veszélyeztette. A végén ismét azért kellett aggódnia a magyar bajnoknak, nehogy közte tíz legyen. A Madrid fölényét jól mutatja, hogy összes mezőnyjátékosa dobott gólt.

Mocsai Lajos: "Rengeteg hibával játszottunk, sok labdát adtunk el, és nem volt megfelelő a védekezésünk. A Madrid minden megingásunkat kihasználta és ilyen arányban is megérdemelten nyert."

A veszprémiek jövő szombaton a Csehovot fogadják, és a körbeverések miatt is fontos lenne győzni.

Eredmények

Velux férfi BL, 3. forduló:
B csoport:
Atlético Madrid (spanyol)-MKB Veszprém 37-28 (17-15)
gól: Lazarov 7, Davis 5, Ka:llman 4, Entrerrios 4, Markussen 3, Canellas 3, Guardiola 2, Jurkewicz 2, Abalo 2, Aguinagalde 2, Diaz 1, Parrondo 1, Rodriguez 1, illetve Vujin 7, Perez 5, Sulic 4, Ilyés 3, Vilovski 2, Gulyás 2, Császár 2, Iváncsik G. 2, Iváncsik T. 1

Vasárnap:
Bjerringbro-Silkeborg (dán) – Füchse Berlin (német) 15 ó
Az állás: 1. Atlético Madrid 5 pont/3 mérkőzés, 2. MKB Veszprém 4/3, 3. Füchse Berlin 3/2, 4. Csehovszki Medvegyi (orosz) 2/3 (91-92), 5. Kielce (lengyel) 2/3 (83-89), 6. Bjerringbro-Silkeborg 0/2

D csoport:
Pick Szeged-Ademar Leon (spanyol) 31-35  (16-16)
Az állás: 1. Köbenhavn (dán) 4 pont/2 mérkőzés (67-49), 2. Leon 4/3 (102-97), 3. Montpellier (francia) 4/2 (62-57), 4. THW Kiel (német) 2/2, 5. Partizan Beograd (szerb) 0/2 (53-64), 6. Pick Szeged 0/3 (81-109)