Nehezen nyert az FTC a női kézi BL-ben

2013.11.03. 19:21

A Ferencváros 26-24-re győzött a lengyel Lublin otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi játéknapján.

A két csapat október 20-i, dabasi meccsén a zöld-fehérek 40-25-re nyertek, és az idegenbeli meccset is kiválóan kezdték, hét perc után 5-1-re vezettek. Ezután azonban több helyzetet is kihagytak, így a lengyelek három perc alatt felzárkóztak egy gólra. A folytatásban magabiztosan őrizte vezetését az FTC, de háromgólosnál nagyobb előnyt nem tudott kialakítani.

A második félidőben sem tudott meglépni a magyar csapat, szoros volt az állás, sőt a hajrában, 23-23-nál egyenlítettek a hazaiak, de a legvégén a magyar csapat fontos gólokat szerzett, és Tomori Zsuzsanna hét, valamint Kovacsicz Mónika öt góljának is köszönhetően megnyerte a mérkőzést.

Mivel montenegrói Buducsnoszt Podgorica nyert a dán Midtjylland ellen, a Fradi továbbjutásához bravúr kell: kétgólos podgoricai vereségnél jobb eredmény vagy a dánok tízgólos legyőzése.

B csoport, 4. forduló:

Lublin (lengyel) - FTC-Rail Cargo Hungaria 24-26 (12-15)

A csoport másik mérkőzésén: Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)-Midtjylland (dán) 22-15 (12-10) Az állás: 1. FTC 6 pont (116-106), 2. Midtjylland 6 (93-88), 3. Podgorica 2, 4. Lublin 0.