Celjében is nyert a Veszprém

2013.11.17. 22:02

Az MKB-MVM Veszprém öt góllal nyert a szlovén Celje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában, így továbbra is százszázalékos.

Egyenlő erők küzdelmét, hasonló játékstílusú csapatok összecsapását hozta az első félidő, aminek az lett a vége, hogy egyik csapat sem tudott kétgólosnál nagyobb különbséggel elmenni. A szünetben a veszprémiek vezettek egy góllal.

Bár a második félidő elején a magyar bajnokcsapat piros lap miatt elvesztette egyik legfontosabb védőjátékosát, Schuch Timuzsint, a csereként beálló kapus, Fazekas Nándor nagyszerű védéseinek köszönhetően ötgólosra nőtt a különbség (17-22). A folytatásban egyre felszabadultabban és jobban játszott a Veszprém, nagyszerű támadások és gólok jöttek egymás után, a végén pedig egy ötgólos különbség.

A következő fordulóban, jövő szombaton ugyanez a két csapat találkozik, a Veszprém pályaválasztásával.

A csoport, 5. forduló:

Celje (szlovén) - MKB-MVM Veszprém 26-31 (14-15)

A nap másik mérkőzésén: Zaporizzsja (ukrán)-Szanktpetyerburg (orosz) 29-24 (15-9)

Csütörtökön játszották: Rhein-Neckar Löwen (német)-Croatia Zagreb (horvát) 34-26 (21-11)

Az állás: 1. Veszprém 10 pont, 2. RN Löwen 7, 3. Zaporizzsja 5, 4. Celje 4 (133-134), 5. Zagreb 4 (137-143), 6. Szanktpetyerburg 0. A csoportból az első négy jut a nyolcaddöntőbe.