Nándor
23 °C

Négyből négy: továbbjutottak a női BL-ben a győri kézisek

2014.11.08. 17:44 Módosítva: 2014-11-08 17:58:23

Negyedik mérkőzését is megnyerte a győri kézilabdacsapat a Bajnokok Ligájában: 9-11-es félidő után 22-20-ra verte a dán Viborgot hazai pályán. A múlt héten Dániában 30-25-re nyert a Győr.

Az első félidőben lerohanták a dánok a magyar csapatot: a negyedik perc végén már 3-0-ra vezettek. A szünetig rendre 2-3 gólt volt az előnyük, a magyar csapat csak a 34. percben tudott egyenlíteni, ekkor 11-11 volt az állás. Egy perccel később viszont már az előny is megvolt (12-11), és akkortól már végig a Győr volt előnyben.

A győzelem azt jelenti, hogy a Győr már biztosan és csoportelsőként továbbjutott a csoportkörből. A magyar csapat 8 ponttal első, a Viborg 4-gyel második, a Lokomotiva Zágrábnak és a svéd Sävehofnak eddig 1-1 pontja van (ők holnap játszanak egymással).