Női kézi-BL: 15 kapott góllal nyert a Győr

2014.11.16. 19:48

A Győr női kézilabda csapata már a várandós Görbicz Anita nélkül játszott a Bajnokok Ligája ötödik fordulójában. A horvát Lokomotiva Zágrábhoz mentek, és megőrizték hibátlan mérlegüket.

Már az első félidőben érződött, a védekezésre helyezte a hangsúlyt Ambros Martín, a hazai csapat csak hét gólig jutott.

Mivel a második félidőben nyolcat lőttek a horvátok, így a magyar győzelem egy pillanatra sem forgott veszélyben, egyedül a győriek rekordbeállítása nem sikerült, mert a BL-ben amikor a legkevesebb gólt kapták, akkor az ellenfél csak 14 gólt lőtt.

26-15 lett így a vége, a mieink motorja Kovacsics Anikó volt, aki a szélről és irányítóból is lőtt gólokat, összesen négy találatig jutott. A másik irányító, a spanyol Aguilar is négyet vágott be, vagyis abszolút megoldottnak látszik Görbicz pótlása.

A szélső, Bognár-Bódi is négy gólig jutott, a meccs legeredményesebb embere a norvég beálló Heidi Löke volt, ő ötször talált a kapuba.

A horvát kapus, Grubisic is kiválóan védett.