A Veszprém szétverte a Vardart a BL-ben

2014.11.22. 18:51

Elképesztően magabiztos, 8 gólos győzelmet aratott az MBK-MVM Veszprém szombaton a kézilabda BL-ben a Vardar Szkopje ellen. A hajrában volt, hogy 10 ponttal is vezettek a macedón csoportellenfelük ellen, de a végére egy kis pihenő is belefért.

A Veszprém remekül kezdte a mérkőzést az MTI beszámolója szerint, a hetedik percben már 5-1-re vezettek, innentől pedig nagyjából állandó különbséggel haladt a félidő, a 20. percben például 11-6 volt a magyar csapat előnye, ami a második félidőben is egyre csak nőtt.

A végeredmény 32-24 lett, győzelmével nagyon közel került a szezonban még hibátlan Veszprém a csoport első helyéhez, ami hazai pályát jelentene az egyenes kieséses szakaszban. Ezt akár már a jövő héten az orosz Csehov ellen be is biztosíthatják.

Fontos meccset nyert a Pick Szeged is, ami a francia Dunkerque-hez látogatott. A múlt vasárnapi, szegedi mérkőzés visszavágóján – melyen a Szeged nagy hajrával nyert 23-21-re – jól kezdett a magyar csapat, hiszen hamar elléptek 4-1-re, majd a 10. percre 7-3 -ra is vezettek.

A Nagy Kornéllal felálló Dunkerque a szünet után viszont 15-14-re fel tudott zárkózni, három perccel a vége előtt pedig izgulhatott a Szeged, mert 25-23 volt, igaz, még mindig a javukra. A hajrában csak egy gól esett, a franciák dobták, de a győzelmet így sem tudták elvenni a magyar csapattól, melyre jövő szerdán az ukrán Motor Zaporozzsja vár Kijevben.

A két mérkőzés jegyőzkönyve

MKB-MVM Veszprém - Vardar Szkopje (macedón) 32-24 (16-10)

a Veszprém góldobói: Ilic 8, Zeitz 7, Sulic 3, Chema 3, Ruesga 3, Ugalde 2, Iváncsik 2, Gulyás 1, Schuch 1, Terzic 1, Nilsson 1

Az állás: 1. Veszprém 12 pont/6 mérkőzés, 2. Szkopje 7/6, 3. RN Löwen 6/5 (149-135), 4. Montpellier 6/6 (188-193), 5. Celje 2/5, 6. Csehov 1/6

Dunkerque (francia) - Mol-Pick Szeged 24-25 (12-15)

szegedi gólszerzők: Bombac 4, Balogh 3, Källman 3, Mindegia 3, Ancsin 3, Zubai 3, Vranjes 2, Parrondo 2, Prodanovic 1, Blazevic 1

Az állás: 1. Kielce 10 pont/5 mérkőzés (155-136), 2. Szeged 10/6 (169-157), 3. Aalborg 5/5, 4. Zaporizzsja 4/6, 5. Schaffhausen 3/6, 6. Dunkerque 2/6