Zágrábban győzött a Veszprém

2015.10.03. 22:00 Módosítva: 2015.10.03. 22:10

Zágrábban győzött az MVM Veszprém a PPD Zagreb ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjának harmadik fordulójában. Az eredmény 21-20.

Az MTI tudósítása szerint 10 ezer néző volt a meccsen. Iváncsik Gergő meglőtte 366. BL-találatát, ezzel a klub legeredményesebb gólszerzője lett a BL-ben.

A 13. percben, 7-4-es hazai vezetésnél a Veszprém szerb világsztárját, az előző kiírásban gólkirály Momir Ilicet egyből piros lappal kiállították.

Cserékkel próbált frissíteni Xavi Sabaté, az MVM Veszprém edzője, és a védelem összeállt - pedig két vezér, Nagy László és Ilic hiányzott, ráadásul Christian Zeitz is megsérült -, és a horvátok innentől kezdve - a szünetet is átugorva - közel negyedóráig nem tudtak betalálni.

A második félidő elején már a Veszprém vezetett (10-11), aztán a hazaiak visszavették az irányítást. Állandósult a két-háromgólos különbség, miközben változatlanul sok volt a kiállítás és a reklamálás.

Az 57. percben 19-19 lett, de a zágrábiak emberhátrányban is betaláltak. Jött az újabb egyenlítés. Horvát időkérés után Mikler Roland védett, majd Gasper Marguc nyolcadik góljával megint a Veszprém vezetett, az utolsó támadásánál pedig a hazaiak elveszítették a labdát.

A Veszprém jövő vasárnap a sereghajtó, pont nélküli török Besiktast látja vendégül.