Nagy küzdelemben a Barca legyőzte a Szegedet

2015.10.04. 19:08 Módosítva: 2015.10.04. 19:09

A Barcelona 30-28-ra nyert Szegeden a Bajnokok Ligája csoportkör harmadik fordulójában. Az első félidőben a katalán klub kezdett jobban, majd a Szeged feltámadt, egyenlített, sőt fordítani is tudott. A Szeged Dean Bombac és Jonas Källman nagyszerű játékával előnybe került, majd Balogh Zsolt két góljával három góllal is elhúzott.

A Barca aztán a cseh Filip Jicha vezérletével fokozatosan ledolgozta a hátrányt, és a szünetre már egygólos előnnyel, 13-12-vel mehetett pihenni.

A második félidőt is vendégek kezdték jobban, már hárommal is vezettek, de a Szeged óriásit küzdött és 15-15-nél utolérte ellenfelét. Innentől kezdve azonban a Barcelona végig vezetett, a Szeged csak futott az eredmény után. Ezt viszont kiválóan tette, és ennek eredményeképp az utolsó percig szoros maradt a meccs.

De csak annyira, hogy egy-két gól maradjon a két csapat között és folyamatosan a Barcelona javára. Öt perccel a vége előtt 26-25 volt oda, és az eredményt ezután sem sikerült megfordítani. Az utolsó percben két gólt kellett eltüntetnie a Szegednek, az elsőt azonban több szabálytalanság után tudta csak belőni, kevés idő maradt az egyenlítésre.

A Barca időt kért, majd a meccs utolsó gólját Victor Tomas be is lőtte, ezzel alakult ki a 30-28-as végeredmény a Barcelona javára.

A Szeged jövő hét vasárnap a sereghajtó, eddig pont nélküli dán Kolding otthonában lép pályára.

Férfi kézilabda BL, B csoport, 3. forduló:

• MOL-Pick Szeged - Barcelona (spanyol) 28-30 (12-13)
  • Kristianstad (svéd)-Vardar Szkopje (macedón) 25-30 (13-15)
  • Montpellier (francia)-Kolding (dán) 30-25 (14-14)
  • Rhein-Neckar Löwen (német) - Kielce (lengyel) 32-32 (19-15)

Az állás: 1. Vardar 6 pont, 2. RN Löwen 5, 3. Barcelona 4, 4. Kielce 3, 5. Kristianstad 2 (90-90), 6. Szeged 2 (82-87), 7. Montpellier 2 (78-85), 8. Kolding 0

A csoport, 3. forduló:

szombaton játszották:

Az állás: 1. Veszprém 5 pont, 2. PSG 4 (101-93), 3. Kiel 4 (81-73), 4. Zagreb 4 (70-63), 5. Plock 3, 6. Celje 2 (75-73), 7. Flensburg 2 (86-87), 8. Besiktas 0

Az A és B csoportból az első helyezettek a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőbe kerülnek.