12 góllal győzött a kéziválogatott

2015.11.07. 16:29

Magabiztosan győzött első mérkőzésén a magyar férfi kézilabda-válogatott a fehéroroszok ellen a Provident-kupa felkészülési tornán a debreceni Főnix Csarnokban, írja az MTI.

Az Európa-bajnokságra készülő magyar csapat a meccs elején egy-két góllal vezetett, a félidő közepére aztán sikerült ellépni 8-3-ra. Később tovább nőtt a különbség, hét-nyolc gól volt a magyarok előnye, a félidőre 15-6-tal mentek.

A szünet után is a magyar csapat diktált. A 37. percben volt először közte tíz (20-10), a végére pedig 12 gólos különbség alakult ki.

Magyarországé a 2018-as női junior kézilabda-vb

A Nemzetközi Kézilabda Szövetség Szocsiban zajló kongresszusán Magyarország nyerte el a 2018-as női U20-as világbajnokság rendezési jogát. Magyarországon 2001-ben női junior, 2005-ben férfi junior, 2013-ban pedig férfi ifjúsági vb volt, így három év múlva negyedik alkalommal lehet házigazdája a Magyar Kézilabda Szövetség utánpótlás-világbajnokságnak.

A vasárnapi zárófordulóban vár a torna legnehezebb mérkőzése a hazai csapatra, amikor is a fehéroroszokat hét góllal verő argentin válogatottal találkozik.