A Veszprém tönkreverte a világ egyik legjobb csapatát

2015.11.28. 16:44
Hatalmasat játszott a Veszprém a férfi Bajnokok Ligájában a Paris St. Germain ellen, ezzel vezeti az A-csoportot.

A csoportelsőséget nagyban befolyásoló mérkőzésen fogadta az MVM Veszprém a listavezető francia PSG-t a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A magyar csapat eddigi egyetlen vereségét (29-27) éppen a párizsiaktól szenvedte el október 25-én. Az izgalmas hajrában elbukó Veszprém akkor a sérült Nagy László nélkül állt fel, most viszont ő is pályára léphetett.

A franciák Je Suis Paris feliratú mezben játszottak a 13-i párizsi terrortámadásban elhunytak emlékére.

Nagyon jól kezdett, az első perc végére 2-0-ra, a 3. percben 3-0-ra vezetett a Veszprém, a tompa PSG belealudt a meccs elejébe. A 6. percben 5-1 volt ide, Sulicnak nagyon ment a játék, Omeyer, a világ egyik legjobb kapusa nem találkozott a labdával, nem tudott kivédeni semmit. A 11. percre 8-2-re elment a Veszprém, a vendégek világsztárjai, Karabatic, Mikkel Hanssen mintha a pályán se lettek volna. A félidő közepére ébredt fel a PSG, a 17. percre 10-8-ra jöttek fel.

A második félidőt is a Veszprém kezdte jobban, a 35. percben Ilics már a 8. gólját lőtte. Védekezésben nagyot játszott a Veszprém, főleg Sulic és Nagy László. Négy gólt lőtt zsinórban a hazai csapat, 20-15-re vezetett a 37. percben. Mikler védett ismét két hatalmasat, a közönség tombolt, a rohanást egy párizsi időkérés szakította meg. A PSG nem tudott közelebb jönni, (44. perc, 21-17), a Veszprém emberhátrányból kétszer is betalált.

Mikler megint megfogta Karabatic lövését, aki elbizonytalanodott, folyamatosan rossz megoldásokat választott, nyolc lövésből csak három gólt szerzett. Padlón volt, időt is kért a PSG, mert 8-2 után ismét hat góllal vezetett a hazai csapat. A párizsiak 16 perc alatt csak három gólt tudtak lőni, hihetetlenül védekezett a Veszprém (23-17). Ilics negyedik hetesgóljával, összesen 9. góljával már hét volt közte, aztán egy percre rá már nyolc (25-17): tíz perccel a vége előtt eldőlni látszott a meccs.

Sulic ezredik veszprémi góljával lett 27-19. Az utolsó percben Palmarsson megalázó, láb közötti gólt lőtt messziről Omeyernek, a Veszprém 28-20-ra győzött úgy, hogy a Bl góllövőlistáját vezető Mikkel hanssent egy gólon sikerült tartani.

Hihetetlen, de a világ egyik legjobb csapata a második félidőben csak hat gólt tudott lőni a Veszprémnek, amelyben Momir Ilics 10, Renato Sulic pedig kilenc gólig jutott, Mikler pedig nagyon jól védett a  kiemelkedően védekező csapat mögött.

A következő fordulóban a német THW Kiel vendége lesz a Veszprém, az sem lesz könnyű meccs; a csoportelsőség egyből negyeddöntőt ér.