Egy döntetlen elég lett volna az Eb-hez

2016.03.13. 20:26

A magyar női kézilabda-válogatott nem tudta bebiztosítani a helyét a decemberi, svédországi Európa-bajnokságra, miután Érden egy góllal kikapott a lengyel csapattól.

A két csapat szerdán Koszalinban játszott, és az Elek Gábor-Ambros Martín szövetségi kapitányi kettős debütáló mérkőzésén a magyarok 27-24-re győztek. A továbbjutáshoz most elegendő lett volna egy döntetlen is.

Kiegyenlített játékkal indult a mérkőzés, tíz perc után 6-6 volt az állás. A magyar csapat ezután vezetett négy góllal is (10-6), de nem tudta leszakítani ellenfelét, amely előbb egyenlített, majd a szünetre egygólos fórra tett szert.

A folytatásban visszavette a vezetést a magyar válogatott, de a rendkívül kiegyenlített mérkőzés hajrájában ismét a lengyeleknél volt az előny, amelyet meg is tartottak a végső dudaszóig. (MTI)

Női Eb-selejtező, 5. csoport:

4. forduló:

Magyarország-Lengyelország 25-26 (16-17)

Az állás: 1. Magyarország 6 pont (122-94), 2. Lengyelország 6 (102-85), 3. Szlovákia 4, 4. Finnország 0

Szombaton játszották:

Szlovákia-Finnország 25-8 (11-3)

A csoport első két helyezettje, valamint a hét selejtezőcsoport legjobb harmadikja vehet részt a december 4-18. között sorra kerülő svédországi Európa-bajnokságon.