Egy csodálatos kapusteljesítmény vitt a középdöntőbe

2016.12.09. 20:18

Ki-ki meccsre készült a magyar női kézilabda-válogatott a svédországi Európa-bajnokságon. Az utolsó csoportmeccsen a győzelem sem volt elég Montenegró ellen, néggyel kellett nyerni a biztos továbbjutásért.

Rasmussen kapitány egy merészet húzott és az Érd kapusát, Janurik Kingát tette a kapuba és ezzel nem csak merészet húzott, hanem győztes lapot is. A magyar kapus a meccs hőse lett, óriási érdemei voltak abban, hogy folyamatos vezetésben tartsa a magyar csapatot, amely az első negyedóra végén két góllal, a 26. percben pedig már néggyel vezessen.

15380615 1555680294458565 4116852319618425567 n
Fotó: Kovács Anikó / MKSZ

Ragyogóan működött a védekezés, mégpedig a montenegrói átlövők blokkolása, vagy éppen a lövések megakadályozása is. Most tényleg nem tudtunk hibázni, az első olyan meccsünk volt az Eb-n, amikor a pontos védekezés mellett a támadás is kiválóan működött, kiemelve mégegyszer Janurik Kinga elképesztő produkcióját.

A szünetre 11-6-tal mentünk pihenni.

Semmi más nem volt a cél, csak azt a játékot tartani, amit az első félidőben csináltunk. És ezt a csapat tartani is tudta. 11-9 volt a legszorosabb állás és volt, hogy 17-11-re is vezettünk. Ami tényleg fantasztikus volt ebben a teljesítményben, hogy 50 percig 11 gólon tartottunk egy ellenfelet és nem is akárkit, ez óriási dolog volt.

15338700 1555680101125251 3234935644559005422 n

Nem engedtünk ki, 19-12 volt a javunkra, alig másfél perccel a vége előtt pedig 20-13 volt az állás.

A csapat most odatette magát. A folytatás nem lesz könnyebb, hiszen a norvég, orosz és a román csapat jön a középdöntőbe. De, ami egy-két nappal még kilátástalannak tűnt, a női magyar válogatott hozta azt, amit eddig minden Európa-bajnokságon. Ott lesz a középdöntőben.

"Továbbra is élnek az álmaink, nagyon sok minden bevált a mai találkozón. A jó védekezéssel nagy volt a nyomás a montenegrói átlövőkön, Janurik Kinga jó munkát végzett a kapuban, és mindenki pluszt nyújtott támadásban is, koncentráltan játszottunk" - értékelt az M4 Sportnak Kim Rasmussen. Hozzátette, még mindig sok volt az apró hiba, amelyek időnként kizökkentették ritmusából a csapatot, de ezekből lehet tanulni, az elemzések nyomán okosabbá válni.

"A folytatásban a világ legjobbjai ellen játszhatunk. Rajtunk a nyomás, de nincs vesztenivalónk. Mindig a soron következő meccsre összpontosítunk, megpróbáljuk megnehezíteni az aktuális ellenfél dolgát" - mondta.

C csoport (Malmö):

Magyarország-Montenegró 21-14 (11-6)

A magyar csapat gólszerzői: Görbicz 5, Schatzl 4, Klivinyi, Kovács A. 3-3, Lukács 2, Bódi, Erdősi, Hornyák, Triscsuk 1-1.

A horvát együttes a harmadik mérkőzését is elvesztette a svédországi női kézilabda Európa-bajnokság első szakaszában, így nem jutott be a középdöntőbe.

Pénteken a világbajnoki bronzérmes román együttestől kaptak ki a horvátok, ezzel pont nélkül zártak.

A románok az este pályára lépő norvég és orosz csapathoz hasonlóan a magyarokkal egy csoportban szerepelnek a folytatásban.

3. forduló:

D csoport (Helsingborg):

Norvégia-Oroszország 23-21 (11-11)

korábban:

Románia-Horvátország 31-26 (15-13)

A csoport végeredménye: 1. Norvégia 6 pont, 2. Románia 4, 3. Oroszország 2, 4. Horvátország 0

Dánia-Csehország 33-29 (13-17)

korábban:

A csoport végeredménye: 1. Dánia 6 pont, 2. Csehország 2 (83-83), 3. Magyarország 2 (62-64), 4. Montenegró 2 (63-70)

A csoportok első három helyezettje jutott tovább a középdöntőbe.

A középdöntős csoportok:

1. csoport: 1. Svédország 3 (55-49), 2. Szerbia 3 (55-53), 3. Németország 2 (50-49), 4. Franciaország 2 (39-38), 5. Hollandia 2 (45-47), 6. Spanyolország 0

2. csoport: 1. Dánia 4 pont (56-48), 2. Norvégia 4 (46-42), 3. Románia 2 (43-40), 4. Csehország 2 (56-55), 5. Oroszország 0 (38-45), 6. MAGYARORSZÁG 0 (41-50)