István, Vajk
17 °C
22 °C

Kilenc veszprémi a vb-re készülő kéziválogatott bő keretében

2016.12.16. 15:15

Xavi Sabaté szövetségi kapitány kihirdette bő, 28 fős keretét a januári, franciaországi férfi kézilabda-világbajnokságra. A keret december 21-én kezdi meg a közös munkát, majd december 29-én részt vesz az érdi Provident Karácsony Kupán, január elején, közvetlenül a vb előtt pedig a dániai Bygma Kupán lép pályára.

A világbajnokság, amin már nem lesz ott Ilyés Ferenc, január 11-29. között lesz majd, a magyar válogatott az Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes német, az Eb-harmadik horvát, valamint a fehérorosz, a chilei és a szaúdi csapattal szerepel egy csoportban, írja az MTI.

A magyar férfi válogatott 28 fős kerete

Kapusok: Bartucz László (Csurgói KK), Borbély Ádám (Telekom Veszprém), Fazekas Nándor (Balatonfüredi KSE), Mikler Roland (Telekom Veszprém)

Jobbszélsők: Gulyás Péter (Telekom Veszprém), Harsányi Gergely (Grundfos Tatabánya KC), Iváncsik Tamás (Elverum, norvég)

Jobbátlövők: Ancsin Gábor (Telekom Veszprém), Balogh Zsolt (MOL-Pick Szeged), Nagy László (Telekom Veszprém) 

Irányítók: Császár Gábor (Kadetten Schaffhausen, svájci), Győri Mátyás (Balatonfüredi KSE), Juhász Ádám (Grundfos Tatabánya KC), Lékai Máté (Telekom Veszprém), Szöllősi Balázs (Grundfos Tatabánya KC) 

Beállók: Bánhidi Bence (MOL-Pick Szeged), Hegedűs Márk (B.Braun Gyöngyös), Schuch Timuzsin (Telekom Veszprém), Sipos Adrián (Grundfos Tatabánya KC), Szöllősi Szabolcs (Grundfos Tatabánya KC), Zubai Szabolcs (MOL-Pick Szeged)

Balátlövők: Bodó Richárd (MOL-Pick Szeged), Borsos Tamás (Ceglédi KKSE), Iman Jamali (Meskov Breszt, fehérorosz), Ligetvári Patrik (Telekom Veszprém), Nagy Kornél (Dunkerque, francia)

Balszélsők: Bóka Bendegúz (MOL-Pick Szeged), Iváncsik Gergő (Telekom Veszprém)

A világbajnokság csoportbeosztása

A csoport (Nantes): Franciaország, Lengyelország, Oroszország, Brazília, Japán, Norvégia

B csoport (Metz): Spanyolország, Szlovénia, Macedónia, Izland, Tunézia, Angola

C csoport (Rouen): Németország, Horvátország, Fehéroroszország, Magyarország, Chile, Szaúd-Arábia

D csoport (Párizs): Katar, Dánia, Svédország, Egyiptom, Bahrein, Argentína

A csoportok első négy-négy helyezettje jut a nyolcaddöntőbe, az 5-6. helyezettek az Elnök Kupában folytatják a tornát.

A magyar válogatott csoportmérkőzései

Január 13., péntek, 17.45: Németország-Magyarország

Január 14., szombat, 20.45: Magyarország-Horvátország

Január 16., hétfő, 17.45: Magyarország-Chile

Január 18., szerda, 14.00: Szaúd-Arábia - Magyarország

Január 20., péntek, 20.45: Fehéroroszország-Magyarország