A Veszprém kézisei bukták a SEHA Ligát

2017.04.09. 21:44 Módosítva: 2017.04.09. 21:44

A Telekom Veszprém 26-21-re kikapott a macedón Vardar Szkopje csapatától a férfi kézilabda SEHA Liga vasárnapi döntőjében, Bresztben, tudósított az MTI.

Kiegyenlített játékkal kezdték a találkozót a Bajnokok Ligájában egyaránt negyeddöntős csapatok, de a Veszprém először és utoljára 1-0-nál vezetett. Az első félidőben jól tartotta magát a magyar együttes (11-11), sőt a 43. percben is döntetlen volt az állás (17-17), de ezt követően több mint hét percen keresztül nem szerzett gólt.

A veszprémi játékosok elbizonytalanodtak, az ellenfél viszont rendkívül hatékonyan védekezett, a kapuban az egykori veszprémi játékos, Sterbik Árpád remekelt, csapattársai pedig támadásban kihasználták a lehetőségeiket, és végül magabiztosan győztek.

Az előző két kiírásban győztes veszprémieknek ez volt a harmadik idényük a regionális nemzetközi sorozatban. A SEHA Liga alapító tagjának számító Vardar harmadszor lett aranyérmes.

Férfi SEHA Liga, négyes döntő, Breszt:

Döntő: Vardar Szkopje (macedón)-Telekom Veszprém 26-21 (11-11)

A Veszprém gólszerzői: Ilic 5, Lékai 4, Ugalde 3, Iváncsik, Palmarsson, Nagy L. 2-2, Marguc, Nilsson, Gajic 1-1