Átgázolt Dánia a férfi kéziválogatotton

2017.05.07. 22:24

Csütörtökön időn túli hetessel tudott csak egyenlíteni 25-25-re a budapesti Eb-selejtezőn az olimpiai bajnok Dánia, vasárnap viszont hazai pályán egyértelműen jelezte, hogy erőfölényben van, miután a második félidőben bedarálta a magyar válogatottat. 18-17-es félidei dán vezetés után a végére 35-27-re húztak el, és vezetik a selejtezőcsoportot négy forduló után.

A meccs legjobbja a dán Mikkel Hansen volt 8 góljával, a magyar csapatban Bodó Richárd és Iváncsik Tamás is 5-5 gólt szereztek.

A magyar válogatott négy kör után továbbra is továbbjutó helyen áll, hiszen a négyfős csoportokból a legjobb kettő, illetve a hét selejtezőcsoport legjobb harmadikja vehet részt a 2018-as Eb-n.

A csoport másik meccsén Hollandai 25-24-re verte Lettországot, így alakult ki a következő sorrend: