Az edző látja a bajt, a kapus kart köröz, a 18 éves Klujber zseniális

2017.10.15. 17:02

A Dunaújvárosi Kohász az EHF-kupa címvédőjéhez méltó játékkal verte a CSM Romant hazai pályán a sorozat második fordulójában.

A félidőben még a románok vezettek 15-14-re, aztán 31-24 lett, mert a magyaroknak volt egy 7-0-s sorozatuk, és akkor elléptek ellenfelüktől.

A 18 éves balkezes szélső, Klujber Katrin két gólja is a legjobbkor jött, ahogyan arról a videó is tanúskodik.

Előbb lőtt egyet középről, átlövésből, majd egy olyan pimaszságot láttunk tőle, ami jó lenne, ha az élete végéig elkísérné.

A középkezdéshez készülődtek a románok, és nem figyeltek eléggé, hogy Klujber is ott ólálkodik a cserepadnál, és villámgyorsan lecsapott a pattintott passzra.

A románok eközben épp kapust cseréltek, a frissen beálló játékos nem is értette, mi történik, mert még a karkörzésnél tartott. Utána teljesen ledermedt, ő is ebből a felvételből fogja tudni rekonstruálni, mi történt egészen pontosan.

Klujber - ahogy a felvételen is elhangzik - eljátszotta, őt lecserélik, aztán cselesen labdát halászott.

Lehet, persze, hogy a véletlen hozta így, de a helyzetfelismerés nem lehetett volna ennél pontosabb.

Klujber már Kim Rasmussen kapitány legutóbbi, szeptember végén kihirdetett felnőtt válogatott keretében is benne volt, az egyik legnagyobb tehetségnek tartják egész Európában.

Erről a gólról is lesz szó a Sport1 Harmadik félidő című műsorában, hétfő este nyolctól. A videót is tőlük kaptuk.