Bodó és Balogh is játszhat Tunézia ellen

2019.01.20. 14:41

Bodó Richárd és Balogh Zsolt is pályára léphet a férfi kézilabda-válogatottban a sorsdöntő, Tunézia elleni középdöntős világbajnoki mérkőzésen. Mindkét klasszis átlövő bokasérüléssel bajlódott.

Balogh Zsolt még a Katar elleni meccsen szenvedett bokasérülést, Magyarországon kellett kezelni. Az állapota sokat javult, így pályára léphet Tunézia ellen a vasárnap 18 órakor kezdődő találkozón. Hasonló a helyzet Bodó Richárddal, aki a svédek ellen sérült meg még a csoportkörben.

A két középdöntős csoport első két-két helyezettje az elődöntőben folytatja, a harmadikok küzdhetnek meg az ötödik-, a két negyedik pedig a 7. helyért. A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon. Magyarország jelenleg egy ponttal ötödik a csoportban.