Abszurd jelenet a kézi-Eb-n: a kapufához ragadt a dobás

2020.01.20. 20:46 Módosítva: 2020.01.21. 09:24

Továbbra is százszázalékos a spanyol válogatott a kézilabda-Európa-bajnokságon, ahol hétfőn 9 góllal, 37-28-re verték Fehéroroszországot. A mérkőzés 14. percében a Mol-Pick Szeged játékosa, Joan Cañellas az idei Eb, de talán a teljes sorozat egyik legfurcsább dobását hozta össze, a lövés ugyanis egy pattanás után a felső és az oldalsó kapufa találkozásához ragadt a labdára kent vax miatt.

A lövés után sem Cañellas, sem pedig a fehérorosz kapus, Vjacsaszlav Szaldacenka nem értette, mi is történt. A spanyol játékos a fejét csóválva indult vissza védekezni, míg a védés közben elvetődő Szaldacenka a földön ülve próbálta keresni, hova is került a labda, mindenre gondolt, de arra nem, hogy a két léc érintkezésénél keresse.

Az egyes számú középcsoportban a spanyolok és a horvátok is 8-8 ponttal, hibátlanul állnak négy meccs után, a csoport első helyéről döntő szuperrangadót szerdán 16 órától rendezik majd.

Az Eb-n várakozáson felül, remekül játszó magyar csapat kedden 20.30-tól Svédország, szerdán 16.00-tól Portugália ellen folytatja a középcsoportban, ahol jelenleg (a hivatalos sorrend szerint) a harmadik helyen áll, a második Szlovéniához hasonlóan 4 ponttal.