Jao Ming vezérletével hasít a Houston

2008.12.08. 17:25
A Boston Celtics már 12 mérkőzés óta veretlen ,de megindult mindkét konferencia élmezőnye: keleten a Cleveland és az Orlando, nyugaton a Portland-Denver-Houston hármas óriási csatája várható. A szezon negyedénél jár az NBA.

A szezon negyede környékén körvonalazódnak az erőviszonyok az NBA-ben, a klubcsúcsokat döntögető Boston és a hasonlóan magabiztos Lakers mögött mindkét konferenciában nagy a tülekedés. Keleten a hazai pályán makulátlan Cleveland, a lassan belelendülő Detroit és az Orlando, nyugaton a Portland-Denver-Houston hármas tűnik nagyon jónak.

A Boston előbb beállította, majd túl is szárnyalta a korábbi klubcsúcsot, már 12 zsinórban learatott győzelemnél tart. A Celtics előbb a nyugati második Portlandet verte sokkal könnyebben, mint azt a végeredmény sugallja, majd a Lakers legyőzése után újabb nagy skalpra vadászó Indianával találkozott.

A Pacers az utolsó negyed előtt még vezetett, és a zárónegyedben is előnyben volt 7 másodperccel a lefújás előtti pillanatig, amikor Pierce hármasával egyenlítettek a vendégek, így hosszabbítás következhetett. A ráadásban még háromszor vették át egymástól a vezetést a csapatok, de a végén a Boston jobban koncentrált, és behúzta a 12. győzelmét is, ami új klubcsúcs.

Kellemetlenebb sorozatot épít a Toronto, a kanadaiak négy vereségnél tartanak, és a három fordulóval ezelőtt még rájátszást érő helyen állt Raptors mellett négy csapat is elviharzott. A Portland elleni hazai vereség kiegyenlített játékot hozott, a vendégek csak Blake 8 másodperccel a lefújás előtt bevágott triplájával tudták érvényesíteni a papírformát.

Az Allen Iversonnal felálló Detroit Pistons az irányító egykori csapatát, a Philadelphiát fogadta, némi meglepetésre a 9-12-es mutatóval álló vendégek győztek. A vendégeknél Miller célzott kiválóan, a hazaiaknál Hamilton már 19 ponttal a legjobb tudott lenni, és Iverson is megkímélte az egykor játszótársakat: közepes százalékkal 17 pontig és hét gólpasszig jutott.

A nyugati konferenciában óriási küzdelem bontakozik ki a rájátszásba jutók felsőházi helyeiért a Denver, a Portland és a Houston részvételével. A texasiak (13-7) Jao Ming vezérletével egyre feljebb jönnek, a Denver pedig néhány furcsa vereség után a Portlandtől próbálja visszaszerezni a konferencia második helyét. A Rocketsben a kínai center káprázatos százalékkal ért 30 pont fölé kétszer is, a Denver pedig könnyedén verte harminc pont fölötti különbséggel a Sacramentót.

A Phoenix és a San Antonio fut versenyt a nyugati konferencia utolsó rájátszást érő helyéért, most éppen a Spurs áll jobban, miután harmincöt ponttal lemészárolta a Golden State-et. Eggyel többet játszva csak vesztett pontjaival marad le a két sikertelen mérkőzésből érkező Suns, mely a legutóbbi játéknapon izgalmas mérkőzésen verte a nem sokkal előttük álló, biztos rájátszó Utah-t.

A Boston kihívója keleten csak a Cleveland lehet, a mezőny egyetlen csapata, amely őrzi hazai veretlenségét. A Cavsnak a harmatos Charlotte ellen aratott sikere zsinórban a nyolcadik volt, ezzel változatlanul a LeBron James vezette Cleveland tartja egyedül a lépést a Bostonnal, a Bobcats ellenben holtversenyben a konferencia második helyén áll – hátulról.

A Dallas is összekapta magát, negyedik sikerével már rájátszást érő helyre kapaszkodott fel a Mavericks, legutóbb az Atlantát győzte le. Nem is akármilyen körülmények között, az agyonnyert meccset nagyon kevés híján sikerült elrontaniuk a texasiaknak. A Hawks 15 pontos hátrányból állt fel, de hiába hozta fel egy pontra a csapatot Bibby egy triplával 22 másodperccel a vége előtt, innentől már csak a hazaiak találtak be, és 11-8-ra javították mérlegüket.

A keleti csoport utolsó rájátszást érő helyén pillanatnyilag a New York áll, miután kiváló első félidejének köszönhetően megverte a Detroitot. A Knicks az utolsó negyed előtt már húsz pont fölötti előnnyel vezetett, amihez Duhon és Richardson járult hozzá leginkább, a Pistonsban egyedül Prince erőltette meg magát, ő 19/11-el célozva 23 pontot szerzett, és lekapott mellé 10 lepattanót is.

NBA, eredmények, tabellák.

12.06: Orlando-Oklahoma City 98-89, Washington-LA Lakers 104-106, Atlanta-New York 98-95, Cleveland-Indiana 97-73, New Jersey-Minnesota 113-84, Boston-Portland 93-78, Detroit-Philadelphia 91-96, Memphis-LA Clippers 93-81, Houston-Golden State 131-112, Milwaukee-Charlotte 101-96, Utah-Toronto 114-87
12.06: Charlotte-Cleveland 74-94, Miami-Oklahoma City 105-99, Philadelphia-New Jersey 84-95, Minnesota-LA Clippers 84-107, New Orleans-Memphis 106-87, Chicago-Washington 117-110, Dallas-Atlanta 100-98, San Antonio-Golden State 123-88, Phoenix-Utah 106-104, Sacramento-Denver 85-118
12.07.: New York-Detroit 104-92, Toronto-Portland 97-98, Indiana-Boston 117-122, LA Lakers-Milwaukee 105-92

A keleti konferencia állása: 1. Boston (20-2), 2. Cleveland (17-3), 3. Orlando (15-5), 4. Atlanta (12-7), 5. New Jersey (11-8), 6. Detroit (11-8), 7. Miami (11-9), 8. New York (9-11)

A nyugati konferencia állása: 1. LA Lakers (17-2), 2. Portland (15-7), 3. Denver (14-7), 4. Houston (13-7), 5. New Orleans (11-6), 6. Utah (13-9), 7. Dallas (11-8), 8. San Antonio (11-8)