Kobe Bryant széttörte a Celtics rekordját

2008.12.26. 11:25 Módosítva: 2015.05.21. 02:30
A keleti és nyugati éllovas csatáját, mely egyben a tavalyi döntő visszavágója is volt, a kiválóan védekező Lakers nyerte meg a friss rekorder Boston Celtics ellen. A vendégek 19 zsinórban megnyert meccs után kaptak ki újra, ennek ellenére továbbra is a mezőny élén állnak.

A Los Angeles Lakers megállította a Boston Celtics menetelését, miután a tavalyi döntő visszavágóján 92-82-ra legyőzte vendégét. A karácsonyi játéknap előtt a legjobb NBA-rajt rekordját megdöntő Celtics nagyszerű mérkőzésen szenvedett vereséget, amit elsősorban az elképesztő játékkal előrukkoló Kobe Bryantnek köszönhet a Lakers.

Los Angeles Lakers-Boston Celtics 92-83

Los Angeles, Staples Center, 18 997 néző

Lakers: Bryant 27/3, Gasol 20, Vujacsics 10, Odom 10, Bynum 9, Walton 8/6, Fisher 6, Ariza 2

Boston: Garnett 22, Pierce 20, R. Allen 14, Perkins 8, Rondo 6, T. Allen 6, Davis 4, House 2, Powe 1

Forrás: mti

Furcsamód elég idegesen kezdtek a csapatok, mindkét oldalon több technikai hiba és labdaeladás jelezte; sokkal többről volt szó, mint egy egyszerű alapszakasz-mérkőzésről. A Celtics játékának motorjára, az irányító Rajon Rondóra gyorsan két faultot is fújtak, így Doc Rivers kénytelen volt pihentetni játékosát, a Lakers pedig az első negyed után a másodikban kicsit el is lépett ellenfelétől.

A Bostonban Garnett volt ellenállhatatlan, kiválóan célozva (a 8. dobását rontotta el először) szórta a pontokat, és nagyot meccselt a palánk alatt a rosszul kezdő Gasollal és az őt megállítani igyekvő Bynummal. A Lakersben Kobe Bryant vette kézbe az irányítást, középtávoli dobásaival rendre betalált, így állandósult a kaliforniaiak vezetése, de szó sem volt arról, hogy eldőlt volna a mérkőzés.

Phil Jackson a hatodik ezredes

A Los Angeles Boston elleni győzelme a Lakers edzőjének, Phil Jacksonnak különösen fontos volt, hiszen ez volt pályafutása 1000. NBA-győzelme. A 92-83 arányban megnyert mérkőzéssel Jackson mérlege 1000/423, amivel átvette a vezetést a korábbi első Pat Riley-tól, akinek az ezres határ eléréséhez 11 meccsel többre volt szüksége. Jackson kilencszeres bajnoknak mondhatja magát, a Chicago Bulls vezetőjeként hatszor, majd a Lakersszel további három alkalommal nyerte meg az NBA-t.

Annál is inkább, mert a harmadik negyed már a Bostoné volt, Pierce nemcsak pontjaival, de védekezésével is fontos szerepet játszott abban, hogy a Celtics megközelítette a Lakerst. A hazaiaknál Vujacsics és Odom a padról beállva tudta továbblökni a Fisher rossz dobásai miatt akadozó csapatjátékot, de a Boston a 12 gólpasszal záró Rondo és Garnett játékával végleg visszakapaszkodott a meccsbe.

Szoros is lett, ha nem is az utolsó pillanatig. Négy perccel a lefújás előtt Rondo passzából a gyűrűt szétszaggatva zsákolt Garnett, ezzel a mérkőzés első negyede óta először átvette a vezetést a Celtics. Ekkor azonban a meccs elején rosszul célzó, és többször hibázó Pau Gasol lépett elő hőssé, jó védekezése mellett (két sapkát is kiosztott a hajrában) tempóból, horogdobásból és büntetőből is pontot szerzett, ezzel gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést.

A Lakers győzött, és megszakította vendége hihetetlen győzelmi sorozatát, egyúttal bebizonyította, hogy a Celtics sem verhetetlen, csak úgy kell védekezni hozzá, ahogy azt a Staples Centerben a hazaiak bemutatták (nem ártott az enyhe hazai pálya sem, amit a bírók fújtak a Lakersnek). A Boston veresége ellenére továbbra is vezeti az NBA-t.

A csúcsrangadó miatt kevesebb figyelmet jutott a többi mérkőzésre, pedig szinte csak fontos mérkőzést rendeztek az NBA karácsonyi játéknapján. A San Antonio (Parker 27 pont, 8 gólpassz, Duncan 25 pont, 17 pattanó) a végletekig kiélezett mérkőzésen tudott nyerni Phoenixben, amivel feljött a Lakers mögé a nyugati konferencia második helyére, ahol az Orlandóban elbukó New Orleanst előzte meg (68 szerzett ponttal esélye sem volt a Hornetsnek).

A szoros nyugati konferencia 6. és 7. helyezettje csapott össze Portlandben, ahol a Nowitzki 30 pontjával tüzelt Dallas tudott győzni. A meccsen 19-szer váltottak vezetést a csapatok, a jobb hajrá döntött: a Mavericks 11 ponttal nyerte meg a zárónegyedet, ezzel meg is előzte a Trailblazerst.

NBA eredmények, tabellák

Dec. 25.: Orlando-New Orleans 88-68, Phoenix-San Antonio 90-91, LA Lakers-Boston 92-83, Cleveland-Washington 93-89, Portland-Dallas 94-102