A Pécs nyerte a női kosárlabda Magyar Kupát

2009.03.29. 17:20

A MiZo Pécs 2010 tizedszer nyerte meg a női kosárlabda Magyar Kupát, miután a vasárnapi döntőben nagy csatában nyert a címvédő MKB-Euroleasing Sopron vendégeként, amely így rossz főpróbát tartott a jövő hétvégi Euroliga final four előtt.

Eredmény, döntő: MiZo Pécs 2010 - MKB-Euroleasing Sopron 61-57 (17-19, 17-14, 14-15, 13-9) Legjobb dobók: Vajda 20, Ohlde 14, Mazzante 11, illetve Horti 14, Holt 11, Krivacsevics 10, Honti 9

Az ősi riválisok legutóbb múlt vasárnap, az alapszakasz utolsó fordulójában találkoztak, Székely Norbert alakulata - amely már a jövő hétvégi, Salamancában sorra kerülő Euroliga négyes döntőre hangolt - akkor 83-64-re verte a baranyai együttest. A korábban kilenc kupaaranyat elhódító vendégcsapat főként a kézsérüléséből felépült Vajda Annára épített, aki 20 perc alatt - a mezőny legjobbjaként - 14 pontig jutott. Az addig vezető soproniak végül Iványi Dalma triplája miatt egypontos hátránnyal vonultak öltözőbe a nagyszünetben (33-34).

Térfélcsere után a címvédő négy és fél percig nem talált a gyűrűbe, miközben a pécsiek - akik a szombati elődöntőben csak hosszabbítás után gyűrték le a Szegedet - öt pontot is szereztek. Füzy Ákos alakulata már hat pontra is meglépett, ám a zöld-sárgák Horti Dóra és a 34 éves kapitány, Eördögh Edit révén a harmadik negyed végére kiegyenlítettek (48-48). A mecsekaljaiak a kipontozódott Iványi nélkül kezdték meg a zárószakaszt, melynek első 5 percében összesen 5 pontot láthatott a közönség (51-50). A pécsi gárda nagyszerű védőmunkával hiúsította meg a soproni támadásokat, kevesebbet rontott a palánk alatt, és izgalmas hajrá végén hódította el fennállása során tizedszer a Magyar Kupát.

Az elmúlt 10 év MK-győztesei: 2000: PVSK 2001: PVSK 2002: PVSK 2003: PVSK 2004: Szolnoki NKK 2005: MiZo-Pécsi VSK 2006: MiZo-Pécsi VSK 2007: MKB-Euroleasing Sopron 2008: MKB-Euroleasing Sopron 2009: MiZo Pécs 2010. (MTI)