Sopronban lett női kosárbajnok a Pécs

2010.04.23. 21:05
A döntő 3. meccsén hosszabbítás után 100-96-ra győzött a Pécs, négy év után vette vissza a címet.

A Pécs nyerte a női kosárlabda-bajnokságot, a döntő harmadik mérkőzésén hosszabbítás után legyőzte 100-96-ra a címvédő Sopront.

A Pécs összesítésben 3-0-ra győzött, ezzel története 11. bajnoki címét szerezte. Legutóbb 2006-ban volt bajnok, az utóbbi három szezonban a Sopron nyert.

A Pécs sérült magas emberei miatt a Sopron főként a palánk alatti játékot erőltette, de a vendégek harcosan játszottak és nem engedték ellépni ellenfelüket. A folytatásban még jobban feljavult a Pécs, két ponttal vezettek a nagyszünetben (44-46).

Rendkívül kemény csatát vívtak a csapatok, a palánk alatt rendszeresek voltak a könyöklések. A soproniak idegessé váltak, egyre többet hibáztak, az utolsó negyed 11 pontos pécsi előnnyel kezdődött.

Az utolsó negyedet hatalmas elszántsággal kezdte a Sopron és hét perc alatt megfordította az állást (80-78). A hazaiak már öt ponttal is vezettek, de 16 másodperccel a vége előtt 82-82 volt az eredmény, Honti Kata két büntetőt értékesített, ám egyenlített a Pécs, jöhetett a hosszabbítás.

Öt gyors ponttal kezdtek a vendégek, majd Horti hárompontos akciójával feljött, Honti büntetőivel pedig egyenlített a Sopron. Quigley hármasával ismét elhúzott a Pécs, Iványi pedig növelte a különbséget. Milovanovic két pontra hozta fel csapatát, Toliver azonban ziccert rontott, Bujdosó büntetői pedig a bajnoki címet jelentették a Pécsnek.

Füzy Ákos, a Pécs vezetőedzője: "Ez az egész kollektíva diadala volt. Mindegy, ki volt a pályán, pedig sokan kidőltek az idény végére. A béka segge alól jöttünk fel. Azt hiszem, nagy ünneplés lesz Pécsett, én komótosan be fogok rúgni a buszon hazafelé."

Székely Norbert, a Sopron vezetőedzője: "Nem érdemeltük meg a bajnoki címet, nem volt meg az egység és a kohézió a csapatban. Hektikusan játszottunk, valami jól működött, aztán egy perccel később már egyáltalán nem. A vereség másik oka az erőtlen védekezés volt."

Eredmény, döntő, 3. mérkőzés

MKB-Euroleasing Sopron - MiZo Pécs 2010 96-100 (25-24, 19-22, 15-24, 28-17, 9-13) - hosszabbítás után
A legjobb dobók: Honti 34, Horti 27, Milovanovic 20, illetve Quigley 34, Raksányi 14, Krnjic 13, Iványi 12