Megvédte bajnoki címét a Los Angeles Lakers

2010.06.18. 07:22

Fennállásának 16. bajnoki aranygyűrűjét szerezte meg helyi idő szerint csütörtökön a címvédő Los Angeles Lakers az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA), miután a négy sikerig tartó nagydöntő hetedik, utolsó mérkőzésén nagy csatában legyőzte a Boston Celticset.

Eredmény, döntő, 7. mérkőzés: Los Angeles Lakers-Boston Celtics 83-79 (14-23, 20-17, 19-17, 30-22). Legjobb dobók: Bryant 23, Artest 20, Gasol 19, Fisher 10, illetve Pierce 18, Garnett 17, Rondo 14, Allen 13, Wallave 11. Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc végeredménye: 4-3 a Lakers javára.

Az NBA két legnépszerűbb csapata közötti 12. finálé - az állás 9-2 volt a Boston javára – negyedszer ért véget a hetedik meccsel, s korábban valamennyit a Celtics nyerte meg. A csütörtöki derbi valóságos katasztrófaként indult a címvédő Lakers számára: a tavalyi döntő legjobbjává választott Kobe Bryant formán kívül játszott, a csapat rengeteg labdát eladott, így folyamatosan riválisát követte. A Kevin Garnett vezette vendégek jobban büntetőztek, illetve céloztak messziről, így a nagyszünetben 34-40 volt az állás.

Térfélcsere után tovább nőtt a különbség, a Boston már 13 pontra is meglépett, a negyedik negyed mégis csak négypontos Celtics-előnyről indult. Az idény utolsó játékrészében a 15-szörös bajnok Los Angeles többször is kiegyenlített, hat perccel a vége előtt a veterán Derek Fisher triplájával 64-64 lett az állás. Ez után a második szakasz közepe óta először szerezte meg a vezetést a kaliforniai csapat, s rögtön egy 8-0-ás rohamot is produkált. A világbajnok spanyol Pau Gasol - aki a sérült Andrew Bynum távollétében centert is játszott - vette vállaira a Lakerst, a hajrában nagy triplapárbaj alakult ki, amelyből a hazaiak jöttek ki jobban. A hatodik találkozó legeredményesebbje is Bryant lett, ezúttal 23 ponttal.

A Lakers 16., Phil Jackson vezetőedző 11., a finálé legjobbjává választott Bryant pedig ötödik alkalommal emelhette a magasba a Larry O’Brienről elnevezett trófeát.

Az elmúlt tíz év döntői és azok legjobbjai:

2001: Los Angeles Lakers-Philadelphia 76ers 4-1 - Shaquille O,Neal (Los Angeles)

2002: Los Angeles Lakers-New Jersey Nets 4-0 - Shaquille O,Neal (Los Angeles)

2003: San Antonio Spurs-New Jersey Nets 4-2 - Tim Duncan (San Antonio)

2004: Detroit Pistons-Los Angeles Lakers 4-1 - Chauncey Billups (Detroit)

2005: San Antonio Spurs-Detroit Pistons 4-3 - Tim Duncan (San Antonio)

2006: Miami Heat-Dallas Mavericks 4-2 - Dwyane Wade (Miami)

2007: San Antonio Spurs-Cleveland Cavaliers 4-0 - Tony Parker (San Antonio)

2008: Boston Celtics-Los Angeles Lakers 4-2 - Paul Pierce (Boston)

2009: Los Angeles Lakers-Orlando Magic 4-1 - Kobe Bryant (Los Angeles)

2010: Los Angeles Lakers-Boston Celtics 4-3 - Kobe Bryant (Los Angeles)