A Dallas az NBA bajnoka

2011.06.13. 08:43

A vendég Dallas Mavericks legyőzte a Miami Heatet az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) döntőjének hatodik mérkőzésén, így 4-2-re megnyerte a párharcot, és első bajnoki címét szerezte meg.

A 2006-os finálé visszavágójának hatodik meccsén a két csapat fantasztikus nyitónegyedet produkált: 59 pontot láthatott a miami American Airlines Center 20.003 nézője.

Az első bajnoki címére hajtó Dallas vezére ezúttal is a 10-szeres All Star, a német Dirk Nowitzki volt, akit remekül segített Jason Terry és Shawn Marion. A folytatásban összeszedte magát a keleti döntőben az alapszakaszgyőztes Chicago Bullst búcsúztató Heat, így a félidőben már csak 51-53 volt az állás.

Nagyszünet után a gyengén büntetőző hazaiak Pekingben olimpiai bajnok szupertriójából Dwyane Wade, Chris Bosh és LeBron James sem villogott, miközben a texasiaknál a kiegészítő emberek pótolták Nowitzki átmeneti formahanyatlását.

Az utolsó játékrész 72-81-ről indult, nyolc perccel a vége előtt pedig 12 ponttal megléptek Rick Carlisle tanítványai (77-89).

A 2006-ban bajnok floridaiak sorra rontották el a támadásokat, míg a korábban a címvédő Los Angeles Lakerst 4-0-re kiütő Dallas szenzációsan lepattanózott, Nowitzki pedig lehetetlen kosarakat szerzett.

A 46. percben 89-101 állt az eredményjelzőn, innen pedig már nem volt visszaút a Heat számára, így a finálét 4-2-re megnyerő Dallas fennállásának első bajnoki címét szerezte meg.

A döntősorozat legjobbja (MVP) a 26 pontos átlaggal záró Dirk Nowitzki lett.