Súlyos győri vereség a női kosaras Euroligában

2011.10.13. 22:15

Történetének első Euroliga-mérkőzésén a Győr női kosárlabdacsapata csütörtökön kikapott otthon a spanyol Valenciától a kontinenssorozat első fordulójában.

Eredmény, 1. forduló, A csoport:
UNI SEAT Győr-Valencia (spanyol) 63-80 (13-24, 15-21, 15-20, 20-15)
a magyar csapat legjobb dobói: Ciglar 15, Rasheed 14

Az élmezőnyben bemutatkozó győriek remekül elkapták a rajtot, és a horvát válogatott Ciglar vezetésével az 5. percben 10-4-re megléptek. A tavasszal négyes döntőt játszott Valencia azonban a korábban Európa legjobbjává választott belga Wauters, a vb-ezüstérmes cseh Vesela és a Sopronból nyáron elszerződött Honti Kata révén egy 20-3-as rohammal fordított. A folytatásban öt pontra csökkent Füzy Ákos tanítványainak hátránya, ám a nagyszünetben már 28-45 volt az állás. A győri Renee Montgomery, aki vasárnap még az amerikai válogatott tagjaként lépett pályára Sopronban, nem talált a gyűrűbe az első félidőben.
Térfélcsere után a vendégek 20 ponttal elhúztak, ráadásul a sokat rontó Rába-partiaknál a remekül lepattanózó Hollingsworth négy személyi hibával a kispadra kényszerült. A 43-65-ről induló zárószakaszra már nem maradtak nyitott kérdések, a spanyol csapat - melyben Honti 8 pontig jutott - a papírformát igazolva magabiztos győzelmet aratott a mindvégig elszántan küzdő győriek felett.