Nagyon kikapott a Győr Jekatyerinburgban

2011.11.23. 16:02

A női kosárlabda Euroliga 7. fordulójában a Győr 37 pontos vereséget szenvedett Oroszországban.

A Győr a papírformának megfelelően sima vereséget szenvedett szerdán az orosz Jekatyerinburg vendégeként a női kosárlabda Euroliga hetedik fordulójában.

Az újonc Győr 1 győzelemmel és 5 győzelemmel állt a játéknap előtt, s az előjelek nem azt sejtették, hogy a 2003-ban Euroliga-győztes, legutóbb pedig bronzérmes orosz klub ellen javít majd mérlegén. A házigazdák csak három és fél perc elteltével vezettek először, ám onnantól egy 19-4-es rohammal tisztázták az erőviszonyokat. A második negyedben a győriek csaknem öt percig nem találtak a gyűrűbe, miközben a túloldalon az olimpiai bajnok amerikai Candace Parker alaposan belelendült, így a félidőben már 58-29 volt az állás.

Fordulás után maradt a 20-30 pont közti különbség. A vége a várakozásoknak megfelelően sima magyar vereség lett, a Jekatyerinburg behúzta a kötelező győzelmet. Az 1/6-os mérlegnél tartó győriek egy hét múlva a spanyol Valenciához látogatnak. B csoportban a Sopron nem lép pályára a héten, Székely Norbert tanítványai jövő szerdán, Tarbes-ban folytatják nemzetközi szereplésüket.

Eredmény, A csoport, 7. forduló: Jekatyerinburg (orosz)–UNI SEAT Győr 97-60 (31-16, 27-13, 18-23, 21-8). A magyar csapat legjobb dobói: Hollingsworth 16, Ciglar 15, Őri 9