Euroliga: a Fenerbahce simán verte a Győrt

2013.02.19. 21:26

A Győr a papírformának megfelelően kikapott a török Fenerbahce vendégeként a női kosárlabda Euroliga két győzelemig tartó nyolcaddöntőjének első, keddi mérkőzésén.

A csoportkör végén a Győr 5/7-es győzelmi mérlege összesítésben a 14. helyre volt elég, így a 9/3-as mutatós isztambuli csapattal szálltak szembe, amelyben ott volt a nemrég épp Győrből odaszerződött lett Ieva Kublina.

A magyar bajnokcsapat az első negyed nagy részében az ausztrál Natalie Hurst révén remekül tartotta a lépést sokkal esélyesebb riválisával, a túloldalon főként az ex-soproni Ivana Matovic vitte a prímet, aki az első félidőben 22 pontig jutott. A nagyszünet előtt már kiütközött a két együttes közti különbség, 20 perc elteltével már 54-35-re vezettek a sok leindítást bemutató Fenerbahce.

Fordulás után Füzy Ákos együttese 10-20 pontos hátrányban volt, ekkorra már feljavult a nemrég érkezett spanyol center, Cindy Lima is. Az utolsó szakaszban 30 ponttal meglépett a Fener (86-56), amely végül a várakozásoknak megfelelően sima győzelmet aratott az elfáradó zöld-fehérek felett.

A párharc második mérkőzését pénteken 18 órakor rendezik Győrben, majd ha szükséges, jövő szerdán újabb meccsre kerül sor a Boszporusz partján.

A győztes együttes lép tovább a nyolcas döntőbe, amelynek március 18. és 24. között Jekatyerinburg ad otthont.