Újra kikapott a női kosárválogatott

2015.06.06. 22:48

A hazai rendezésű Európa-bajnokságra készülő magyar női kosárlabda-válogatott 62-48-ra kikapott szombaton a világbajnoki negyedik török válogatottól Isztambulban.

A hazai csapat a meccs elején elhúzott, de Stefan Svitek együttese két pontra felzárkózott a harmadik negyedben, azonban az utolsó játékrész ismét a törököknek sikerült jobban, így a pénteki meccs után szombaton is győztek. A két együttes pénteki összecsapásán 65-61 nyert a török csapat.

A kontinensviadal jövő csütörtökön kezdődik Sopronban, Szombathelyen, Nagyváradon és Temesváron. A középdöntőbe jutáshoz a magyaroknak az első háromban kell végezniük az ötös csoportban. Az ellenfelek a litvánok, a szlovákok, a svédek és a címvédő spanyolok lesznek a D csoportban, amelynek meccsei Sopronban lesznek. A középdöntőket Győrben és Debrecenben rendezik, a helyosztóknak a budapesti Syma-csarnok ad otthont.

Törökország-Magyarország 62-48 (21-10, 9-13, 16-16, 16-9)

legjobb magyar pontdobó: Horti 16