FIBA-kupa: először nyert a Körmend

2015.11.03. 20:28

A Körmend hazai pályán nyert a holland Groningen ellen kedden a férfi kosárlabda FIBA-kupa harmadik fordulójában, ezzel megszerezte első győzelmét.

A keddi meccs kiegyenlített küzdelmet hozott, a sok triplakísérletet rontó házigazdák 11-6-ra elléptek, de nemsokára már az ellenfél vezetett úgy, hogy az első 17 percben büntetőhöz sem jutott. A hazaiaknál a kisebb sérüléssel bajlódó amerikai Kendrick Perry vitte a prímet, aki 13 pontig jutott az első félidőben. A nagyszünetben 32-29 volt az állás.

Fordulás után őrizte 5-6 pontos előnyét a Körmend annak ellenére, hogy Perry a harmadik játékrészben csak egy pontot dobott,  helyette Wesley Channels szórta a pontokat. Az utolsó negyedben eleinte rengeteget hibázott a Groningen, így Teo Cizmic csapata 14 ponttal elhúzott, ám végül mégis izgalmas hajrában szerezte meg első sikerét a FIBA-kupában. A vasiak legjobbja Perry lett 18 ponttal. (MTI)