Jordanék óta nem volt ilyen Chicagóban, mégis kikaptak

2015.12.19. 10:16

Négyszeri hosszabbítás és 68 perc játék – összesen 3 óra és 24 perc – kellett, hogy eldőljön a meccs péntek este a Chicago Bulls és a Detroit Pistons között, amit végül a Detroit nyert meg egy óriási hajrával. Ez a meccs volt a kilencedik az NBA történetében, amely eljutott a negyedik hosszabbításig, és az első ilyen volt 2012 óta.

A Pistonsnak végül 147 pont kellett a győzelemhez, de ez nem jött egyszerűen. A második hosszabbítás végén már 123-123 volt, ahova többet között a bullsos Jimmy Butler hatalmas zsákolásával jutottunk el.

A harmadik hosszabbításban csak 8 pont esett, a csapatok nagyon rákészültek a befejezésre, ami az előző menethez képest sokkal jobbra sikerült, hiszen a Pistons 20-17-re nyerte ezt a játékrészt.

A Detroit játéka nagyon kiegyensúlyozott volt, a legjobbjuk, Andre Dummont 33 pontig ment el, míg a Bulls leginkább a Jimmy Butler, Derrick Rose, Pau Gasol hármasnak köszönhetően ment előre: ők 43, 34, illetve 30 pontot dobtak, amivel az első chicagói hármas lettek, akik egyenként 30 pont fölött zártak az 1996-os szezon óta, amikor Michael Jordan, Scottie Pippen és Toni Kukoc lépték át ezt a határt.