Hanga Ádám volt a meccs lehasznosabb játékosa

2016.02.15. 12:00

Ádám volt csapata, a Laboral Kutxa Vitoria legjobbja a spanyol kosárlabda-bajnokság 20. fordulójában, írta az MTI.

A baszk együttes 86-69-ra nyert az Obradorio vendégeként, a kezdőötösben pályára lépő magyar légiós 24 perc alatt 15 pontot és 2-2 lepattanót, illetve gólpasszt gyűjtött. Az összesített egyéni statisztikákon alapuló VAL-értéke 21 lett, ezzel a csapata és egyben a mérkőzés leghasznosabb játékosának bizonyult.

"Fáradtak voltunk a csütörtöki Euroliga-meccs után, de nem hibáztunk. A hétvégén lesz a Király Kupa La Corunában, nagyon várom" - nyilatkozta az MTI-nek a 26 éves magyar kosaras, akinek együttese 16/4-es győzelmi mérleggel a liga negyedik helyén áll.

A Vitoria a hétvégi Király Kupában - ahol a bajnokság nyolc legjobb csapata lesz érdekelt - ismét az Obradorióval csap össze a negyeddöntőben.