Tényleg verhetetlen a magyar kosárválogatott

IMG 6411
2016.09.17. 18:22

A magyar férfi kosárlabda-válogatott az utolsó , Macedónia elleni Európa-bajnoki selejtezőjét is megnyerte, így hatból hat győzelemmel fejezte be a sorozatot.

Az már szerdán eldőlt, hogy a magyar válogatott ott lesz s 2017-es Eb-n, így már csak presztízsmeccset kellett vívnia Szolnokon. Ahogy a macedónoknak is, mert csoport harmadikként már nem volt esélyük.

Nem volt könnyű dolga a csapatnak, mert két kulcsembere, az addig a csapatot húzó Vojvoda Dávid és Hanga Ádám már nem is játszott a mérkőzésen.

Macedónia többször is előnybe került, a második negyed közepén vette át először Magyarország a vezetést, de azt nem tudta állandósítani. A félidőben 37-32-re vezetett az ellenfél. A válogatott azonban újra fel tudott állni, és a negyedik negyed már 46-46-ról indult. Perlék öt ponttal elhúztak, úgy tűnt, a végére ez már biztonságos előny, de 17 másodperccel a vége előtt a macedónok egy triplával egy pontra feljöttek a (61-60). Idejük már nem volt megfordítani a meccset, Perl két büntetőt is bedobott, 63-61-re Magyarország nyert.