Curry és Durant szétszedte a Clevelandet

2017.06.05. 09:37

A Golden State Warriorst még nem verték meg a mostani rájátszásban. Az NBA-döntőben is kitart a sorozat, Stephen Curry-ék már 2-0-ra vezetnek a párharcban a Cleveland Cavaliers ellen. A második meccs is sima, 132-113-as győzelmet hozott.

Az első két negyed még nagyjából egyenlő erőket mutatott, az első meccshez képest jobban védekező Cavaliers közel tudott maradni ellenfeléhez, csak három pont hátrányban volt.

A Golden State a harmadik negyedben azonban meglépett, Curry és Kevin Durant mindenkit lejátszott a pályáról. Curry első tripla-dupláját érte el a rájátszásban (32 pont, 10 lepattanó, 11 assziszt), de legtöbbet talán az árul el játékáról és magabiztosságáról, ahogy LeBron James-t hintába ültette és megverte egy-egyben a harmadik negyedben.

A Golden State másik kulcsjátékosa ezúttal is Durant volt, a játék minden elemében nagyot teljesített, 33 pontja, 13 lepattanója, 6 asszisztja, 3 labdaszerzése és 5 blokkja volt. Mellettük még Thompson is bedobott 22 pontot.

A másik oldalon James (29 pont) nem sok segítséget kapott csapatától, Kevin Love ugyan még szerzett 27 pontot, de a csapat többi tagja nem sokat tett hozzá a játékhoz.

A Warriors a rájátszásban 14. meccsét nyerte sorozatban, ami NBA-rekord.

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc harmadik mérkőzését magyar idő szerint csütörtökön hajnali 2 órakor rendezik Clevelandben.