Jimmy Butler belerondított a Hornets-sztár gálájába

2018.11.18. 09:20

Rendkívül kiélezett meccsen nyert 122-119–re szombat este a Philadelphia 76ers a Charlotte Hornets otthonában: hiába szórt egyszerre karriercsúcsot és franchise rekordot jelentő 60 pontot a hazaiak sztárja, Kemba Walker, a hosszabbításban Jimmy Butler előbb egy blokkal, majd egy meccsnyerő triplával jelezte, érdemes volt cserélni érte.

Az első negyedben sikerült elhúznia a 76ersnek, de innentől kezdve folyamatosan zárkózott fel a Hornets, a harmadik játékrészben pedig a vezetést is átvették, nem kis részben az egészen hihetetlenül játszó Walkernek köszönhetően. A negyedik negyedben megint beindult a Philly, 10 ponttal is vezettek, de Walker az utolsó négy percben a vállára vette a csapatát, egymaga 15 pontot termelt, és hosszabbításra mentette a meccset.

Itt aztán Jimmy Butler percei következtek: a Timberwolvestól nemrég megszerzett játékos kétszer is blokkolta Walkert, a végjátékban pedig elsüllyesztette a meccsnyerő triplát is. A vendégeknél egyébként Ben Simmons és Joel Embiid is dupla-duplázott, előbbi 23, utóbbi 33 pontot dobott a meccsen.

A Steph Curryt továbbra is nélkülözni kényszerülő Warriors ismét bukott, ezúttal a Mavericks ellen, kaptak ki 109-112–re. Luka Doncic 24 ponttal és 9 lepattanóval járult hozzá csapata sikeréhez, ami azért is érdekes, mert a szlovén csodagyerek így NBA-s karrierje első 15 meccsén 292 pontot dobott, ezzel megelőzte az eddig tinédzserként legsikeresebb Kevin Durantet.

Az este rangadóján remek meccset játszott egymással a Nuggets és a Pelicans, amiből végül a 40 pontig jutó Davis vezérletével a Pelicans jött ki jobban, 125-115–re nyerték meg a mérkőzést.