Telitalálat az új NBA All-Star-meccs, méltó emlék Kobe Bryantnek

2020-02-17T045738Z 1258043947 NOCID RTRMADP 3 NBA-ALL-STAR-GAME-
2020.02.17. 08:58

Minden idők egyik legizgalmasabb mérkőzését hozta a 69. NBA All-Star-gála csúcspontja vasárnap este a chicagói United Centerben. A LeBron James csapata 157-155-re nyert Giannis Antetokunmpo csapata ellen a teljesen átalakított formában zajló meccsen, amin a január 26-án, tragikus helikopter-balesetben elhunyt Kobe Bryantre és 13 éves lányára, Gianna Mariára emlékeztek.

Az elmúlt években megszokottakhoz képest az NBA úgy újította meg az All-Star-meccset, hogy az első három negyedből egyfajta jótékonysági mérkőzés lett. Mindhárom negyed 0-0-s állásról indult, és a negyedet megnyerő csapat százezer dollárt ajánlhatott fel egy karitatív szervezetnek. Az utolsó negyed előtt aztán összeadták a csapatok három negyed alatt szerzett pontjait, majd az előnyben lévő csapat pontjaihoz hozzáadtak 24-et, Kobe Bryant pályafutása második felében viselt mezszámát, és az így kapott szám volt a cél. Amelyik csapat előbb érte el ezt a negyedik, már időmérés nélkül zajló negyedben, az lett a mérkőzés győztese, ami után további kétszázezer dollárt adományozhatott jótékony célokra.

Már az első negyed valóságos pontzuhatagot hozott, a LeBron James vezette csapat 53-41-re nyert Giannis Antetokunmpóék ellen. A James-csapatban játszó Kawhi Leonard 12 ponttal kezdte a meccset, míg LeBron James lakerses csapattársa, a chicagói születésű Anthony Davis kilenc ponttal járult hozzá a minigyőzelmükhöz. A második negyedben aztán Giannis Antetokunmpo-csapata kezdett jobban játszani. A Görög Szörny egymaga 20 pontot dobott, és 51-30-ra ők nyerték a negyedet, amivel papíron 92-83-ra vezettek a félidőben.

A harmadik negyed a megreformált rendszer első döntetlenjét hozta, a 41-41 után a százezer dolláros jutalom továbbgördült a záró játékrészre, ahol így már háromszázezer dollár is volt a tét. A negyedik negyed előtt Antetokunmpo csapata 133-124-re vezetett, így az elérendő cél a 157 pont volt. Ez a játékrész alighanem az All-Star-mérkőzések legizgalmasabbja volt. A két csapat sztárjai olyan keményen küzdöttek minden egyes kosárért és labdáért, mintha egy playoff-meccsen lettek volna. LeBron Jamesék ledolgozták a kilenc pontos hátrányukat, és 150-150-es állásnál a vezetést is átvették, amit már nem engedtek ki a kezükből, és végül 157-155-re nyertek. A 2010-es, 141-139-re végződő All-Star-meccs óta nem volt ilyen szoros az NBA-gála csúcspontja.

A meccset eldöntő kosarat végül Anthony Davis szerezte büntetőből, a mérkőzést legértékesebb játékosának (MVP) pedig a 30 pontot szerző Kawhi Leonardot választották.

Giannis Antetokounmpo csapata: Trae Young, Kemba Walker, Pascal Siakam, Joel Embiid, Jimmy Butler, Bam Adebayo, Khris Middleton, Kyle Lowry, Rudy Gobert, Donovan Mitchell, Brandon Ingram, Giannis Antetokounmpo

LeBron James csapat: Luka Dončić, James Harden, Kawhi Leonard, Anthony Davis, Nikola Jokić, Chris Paul, Russell Westbrook, Domantas Sabonis, Jayson Tatum, Devin Booker, Ben Simmons, LeBron James

Team LeBron James-Team Giannis Antetokounmpo 157-155 (53-41, 30-51, 41-41, 33-22)

(Borítókép: 2020-as NBA All Star Game a United Centerben. Fotó: Kyle Terada / Reuters)