Bedurvult a zombori behemót, úthengerként gyűrte maga alá riválisait

2023.06.08. 06:25
Visszavette a pályaelőnyt a Denver Nuggets az NBA-döntő harmadik mérkőzésén, miután a fantasztikus Nikola Jokics vezérletével simán verte a Miami Heat csapatát, és 2–1-es vezetést szerzett. Nikola Jokics emberfeletti teljesítményt nyújtott, nem vitás, hogy momentán ő a világ legjobb kosárlabdázója. Ráadásul ő az első játékos, aki a döntőben 30/20/10-es tripla-duplát produkált!

Ha valami egyértelművé vált az NBA-döntő első két mérkőzése után, az a következő volt: a Denver Nuggets nem veheti félvállról a keleti konferencia nyolcadik helyéről, a play-in vigaszágról a fináléig menetelő, nem-draftolt játékosok sokaságával felálló Miami Heatet.

A Heatet, amely 1–1-re hozta a döntő első két, denveri mérkőzését, és ezzel elragadta a pályaelőnyt a coloradóiaktól.

Nos, miután Miamiba költöztek át a csapatok, a vendégek megfogadták Michael Malone edző indulatos szavait, amelyek a második, odahaza elvesztett mérkőzés után hangzottak el. Az első negyed ugyan még kiegyenlített játékot hozott (24–24), de a másodikban a Nikola Jokics, Jamal Murray duó elkezdte legyűrni a hazaiakat.

Félidőben 53–48-ra vezettek a vendégek, majd a harmadik játékrészben már 19 pont is volt a különbség, 82–63-ra is elhúzott a Nuggets.

Jokics, a zombori illetőségű center zseniális volt, három negyed alatt 26 pontot, 17 lepattanót és 9 gólpasszt termelt, míg Murray 22 pontál, 5 lepattanónál és 8 asszisztnál tartott. Plusz még onnan is kaptak segítséget, ahonnan aligha várhatták: Christian Braun első öt dobása hiba nélkül bement. Mindezt keserűen figyelte Shakira az első sorból, jelenlétével ráerősítve azokra a pletykákra, miszerint randizik Jimmy Butlerrel, a Heat sztárjával.

Egy nappal korábban még Lewis Hamiltonnal, a Formula-1-es pilótával hozták hírbe.

Az újonc, 22 éves Braun tarthatatlan volt, már 15 pontnál járt 7/8-as mezőnymutatóval, 93–72-re duzzadt a vendégelőny!

Na és Jokics? 30 pont, 20 lepattanó, 8 assziszt, és még 8 perc hátravolt!

A Heat tett még egy kétségbeesett kísérletet a felzárkózásra, feljött 93–79-re, de Jokicsnak meglett a tizedik tripla-duplája ebben a playoffban, Murray is betalált, és bár a hajrában volt még egy fellángolása a hazai cseresornak, feljött 103–94-re a Miami, a vége sima 109–94-es vendéggyőzelem lett. És szinte észrevétlenül Jamal Murray is megcsinálta a maga tripla-dupláját (34, 10, 10).

Aligha kétséges, hogy Jokics és Murray alkotja az NBA legfélelmetesebb kettősét. Ezen az estén megdolgoztak a pénzükért, a szerb 44, a kanadai 45 percet töltött a pályán a lehetséges 48-ból. És történelmet írtak: korábban még sohasem fordult elő, hogy két csapattárs egyazon meccsen tripla-duplát ért el az NBA-döntőben! Mi több, két 30 pontos tripla-duplát még soha, az alapszakaszban sem tettek le az asztalra egy csapatban játszó kosarasok.

A negyedik mérkőzést szombat hajnalban játsszák (magyar idő szerint), még mindig Miamiban.