Kiss Balázs nyolcaddöntős

2013.09.21. 15:03

A 2009-es világbajnok Kiss Balázs magabiztos győzelmet aratott első mérkőzésén, és bejutott a legjobb 16 közé a kötöttfogásúak 96 kg-os kategóriájában a budapesti birkózó-vb szombati versenynapján.

Közel egy percig fogáskeresés zajlott a szőnyegen, egyik fél sem tudta összefogni a másikat, 54 másodpercnél aztán a kubai egy pillanatra kihagyott, Kiss pedig parádésan került mögé (2-0). A BVSC versenyzője ezek után uralta a mérkőzést, ellenfele a fogásbontáson kívül semmit sem tudott vele kezdeni, s a harmadik perc elején meg is intette a mérkőzésvezető. Kiss nem akart térdelőhelyzetet, inkább állásból folytatta, amiben Molina teljesen hatástalan volt. A szünet után szinte azonnal jött is a kubai második intése (3-0), majd 4:32 percnél a leléptetését eredményező harmadik.

Kiss Balázs a nyolcaddöntőben a szlovák David Lengyellel találkozik.