Magyar bronz a karate Eb-n

2014.05.04. 13:18

Tadissi Martial bronzérmet szerzett a karate Európa-bajnokságon, Tamperében. A hazai szövetség vasárnapi tájékoztatása szerint a 67 kilogrammos súlycsoportban indult magyar versenyző még a csütörtöki selejtezők során harcolta ki a bronzmérkőzés jogát, miután három győzelem után az elődöntőben vereséget szenvedett. A szombati helyosztón aztán sikerült a javítás: az osztrák Pokorny ellen két, fejre mért ütéssel hamar kétpontos előnyre tett szert, amelyet aztán taktikus küzdelemben az összecsapás végéig megőrzött, ezzel megszerezte pályafutása első felnőtt érmét világversenyen.

A 23 esztendős karatés - akinek édesapja kongói, édesanyja pedig magyar - korábban a junior és az U21-es korosztályban Európa-bajnoki címet nyert. Tadissi Martial sikerének köszönhetően a magyar válogatott egy bronzéremmel zárta a finnországi kontinensviadalt, amelyen 43 ország 480 versenyzője - köztük 15 magyar - indult.