Hárspataki bronzérmet szerzett a karate Premier League-ben

2015.10.18. 13:30

Bronzérmet szerzett Hárspataki Gábor a Karate1 Premier League zárófordulójában. A Salzburgban rendezett szombat-vasárnapi versenyen 59 ország 755 karatésa lépett tatamira.

A világ- és Európa-bajnokságok után a legnagyobb és legszínvonalasabb versenyeket tartalmazó Premier League idei utolsó állomásán Hárspataki Gábor a 75 kilogrammos küzdelmi kategória selejtezői során négy győzelemmel bejutott az elődöntőbe, ott azonban alulmaradt a végső győztes - az Egyesült Arab Emírségek színeiben versenyző, korábbi török világklasszis - Yagcival szemben.

A vigaszágon az MTK 19 éves versenyzője javított, és a svájci Bajrami felett aratott sikerével a kategória 71 indulója között bronzérmes lett.

A salzburgi versenyen formagyakorlatban az Ocsovai Gergő, Vágvölgyi Balázs, Fórika Tamás összeállítású magyar férficsapat az ötödik helyen végzett. (MTI)