Tötrénelimi siker a Karate1 Premier League-ben

2016.04.18. 09:32

Megszületett a Karate1 Premier League első felnőtt magyar érme a formagyakorlat versenyszámban: a sportág legrangosabb sorozatának ausztriai állomásán Koch Szabolcs férfi egyéni katában a harmadik helyen végzett, írta az MTI.

A 82 fős salzburgi mezőnyben a Sporting Budo húszéves karatésa négy győzelem után csupán a döntőbe jutásért kapott ki. A harmadik helyért a fiatal magyar versenyzőnek ismét sikerült nyernie, ezzel megszerezte a bronzérmet - a hazai szövetség hétfői tájékoztatása szerint.

Formagyakorlatban a 2011-ben életre hívott Karate1 Premier League-sorozatban - amely a világ- és kontinensbajnokságok után a legnagyobb és legszínvonalasabb versenyeket fogja össze - ez az első magyar dobogós helyezés.

Az eredmény Koch Szabolcs pályafutásának második nagy sikere: korábban ő nyerte az első magyar Eb-érmet katában, amikor a 2014-es korosztályos Európa-bajnokságon a juniorok között szintén bronzérmes lett.